MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Dünyadan, Flaş, Toplum » Sinan Gülerci’yi kaybettik

Sinan Gülerci’yi kaybettikSİNAN GÜLERCİ’Yİ SONSUZLUĞA UĞURLADIK

Yakalandığı amansız hastalığa yenik düşen Kartal ve Kadıköy Gazetelerinin imtiyaz sahibi, gazeteci Sinan Gülerci Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 25 Eylül 2007 günü hayata veda etti. Gülerci gözyaşı seline dönen bir törenle toprağa verildi.

Sinan Gülerci, 26 Eylül 2007 Çarşamba günü Kartal Merkez Camii’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı sonrası Yakacık Ortadağ Mezarlığı’ndaki sonsuzluk durağına nakledildi. Cenaze törenine iş, sanat ve basın dünyasından isimler, Kartal Ve Kadıköy Belediyesinden yetkililer ve sevenleri katıldı.

Rüzgar gibi geçti aramızdan ve son yolculuğuna çıktı omuzlarımızdan…

POPÜLER İŞLER ONA GÖRE DEĞİLDİ…

Kadıköy’e hayatının dolu dolu 16 senesini veren Sinan Gülerci, bu süre zarfında bir çok politikacının da yapamadıklarını başardı. Üstelik bunları siyaset için kullanmadı ve sadece toplum yararına işlerle uğraştı. Populist işlerden uzak duran ve bu düşüncede olanları etrafında barındırmayan Gülerci belki de en çok bu yönü ile sevildi…

İçi dışı Kadıköy olan, hayatının en verimli yıllarını Kadıköy için vakfeden GERÇEK BİR KADIKÖY SEVDALISI’nı kaybettik. Kadıköy Gazetesi İmtiyaz Sahibi Sahibi Sinan Gülerci 41 yaşında hayata veda etti.

SEVGİ MAĞAZASI KURUCUSUYDU…

Kadıköy Gazetesi’ni 1992 yılından itibaren tekrar yayın hayatına ve ilçemize kazandıran, sosyal alanda ünü ülkeye yayılan SEVGİ MAĞAZASI’nın fikir babası ve kurucusu, Kadıköy’ün Avrupa Birliği ile entegre ilk projelerine imza atan, hayırsever işadamı Sinan Gülerci, yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayatını kaybetti.

Gülerci, ömrünün 16 yılını geçirdiği ve renk kattığı Kadıköy’de bir çok ilklerin de uygulamacısı olarak öne çıkan bir isimdi.

MÜBAREK RAMAZAN’DA ACI SÜRPRİZ…

Geçtiğimiz yıl bozulan sağlığına rağmen, adım attığı her projeyi kararlılıkla sürdüren genç gazeteci, bu uğurda son günlerinde dahi Kadıköy’ün esenliği için çalışmalarda bulunuyordu.

Hasta yatağından dahi Sevgi Mağazası’nın aktivitelerine katkılarını sürdüren Gülerci, mübarek Ramazan Ayı içinde kendisini sevenlere acı bir sürpriz yaptı.

26 Eylül 2007günü Yakacık Ortadağ’daki ebedi istirahatgahına uğurlanan Sinan Gülerci’nin cenazesinde gözyaşları sel oldu. Gerek yardımlarda bulunduğu ihtiyaç sahipleri, gerek Kadıköy’de onunla birlikte bir projede olsun yer alanlar, gerekse çalışanları ve sevenlerinin akın akın geldiği cenaze töreninde ziyaretçiler avluya sığamadı. Kartal Merkez Camii’ndeki cenaze namazında vatandaşlar cami avlusundan taşarak Ankara Caddesi’ni de kısa süre kapatmak zorunda kaldılar.

SİNAN GÜLERCİ KİMDİR?

41 yaşında hayata gözlerini kapatan Sinan Gülerci, 1966 yılında Erzurum’da doğdu. Lise öğreniminin ardından basın ve yayın alanında rehber ve reklam faaliyetlerinde bulundu.

Kadıköylülere gazetesini geri verdi!

1992 yılında Kadıköy Gazetesi imtiyaz haklarını alarak, küllenen gazeteyi tekrar halkla buluşturdu. 2005 yılında da Kartal Gazetesi’ni faaliyete geçiren Gülerci aynı zamanda önemli bir toplum insanıydı.

SEVGİ MAĞAZASI’nı kurdu!

Kadıköy Platformu ve Kadıköy Seçim İzleme Komitesi’ni hayata geçiren ve aktif çalıştıran Gülerci, 2 Şubat 2002’de kuruluşunu yaptığı SEVGİ MAĞAZASI ile de Türkiye’de yardımlaşmaya örnek modellerden birini tesis etti.

Fukara babasıydı!

2005 yılında kuruculuğunu yaptığı ve içinde bir çok sosyal çalışmaya yer verilen Kadıköy Sosyal Sorumluluk Platformu ile de başta sokakta yaşayan insanlar olmak üzere bir çok soruna kalıcı çözümler üretmeye çabaladı.

Fakir fukaranın, garip gurebanın her zaman yanında oldu. Kamu görevlileri ile sırf bu yüzden çok zaman karşı karşıya geldi.

Derneklere yol gösterirdi!

Sinan Gülerci kısacık ömrüne, bir çok dernek faaliyetini de sığdırmayı başardı. Türk Kadınlar birliği, Tüketiciyi Koruma Derneği ve Kadıköy Fakir Aileleri Koruma Derneği’nde aktif bir üye ve yönetici olarak da görevler aldı. Yaşasaydı, Anadolu Yakası Dernekler Federasyonu’nunda kurucusu olacaktı.

İnsan Hakları konusunda da hayli duyarlı olan genç gazeteci, Kadıköy İnsan Hakları Kurulu’nun da kurucu üyelerindendi.

Sinan Gülerci evli ve 2 çocuk babası idi…

Galeri
📆 25 Eylül 2007 Salı 15:59   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR