MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Minik Gazetecilere Belediye’den tam destek
Minik Gazetecilere Belediye’den tam destek


CHP’li belediyelerin uluslararası kuruluşlar ve AB üyesi ülkelerle gerçekleştireceği projelerin koordinasyonu ile ilgili göreve getirilen Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Maltepe Emine-İbrahim Pekin Ortaokulu’nun
“Küçük Gazeteciler Avrupa’da” projesine belediye olarak tam destek vereceklerini açıkladı.

 

 

 

Okul Müdürü Hüseyin Arslan, Proje Koordinatörü Vedat Hazen ve Okul Aile Birliği üyeleriyle bir araya gelen Kılıç, 13-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan AB destekli “Küçük Gazeteciler Avrupa’da” projesinin Türkiye ayağında, Maltepe’ye 7 ülkeden gelecek öğrenci ve öğretmenlere gereken destek neyse verileceğini söyledi. Okulun fiziksel koşulları hakkında da bilgi alan Kılıç, “Kapılarımız her zaman açık. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gelecek öğrenciler ağırlanabilir. Her ülkeden bir öğrenci alarak, barış konulu bir toplantı yapabiliriz. Bu toplantı sonucu katılanlara plaket verebiliriz. Bu kapsamda 7 ülke için 7 kişilik bir divan oluşturabiliriz. Hatta bir gün bir yerel gazeteye uğrayarak, gazeteciliğin nasıl yapıldığını gösterebiliriz” dedi.

 

 

 

“MALTEPE’Yİ DÜNYAYA TANITACAĞIZ”

“Biliyorsunuz CHP’li belediyelerin AB üyesi ülkelerle gerçekleştirecekleri projelerin koordinasyonu görevine getirildim” diyen Kılıç, “Bu projeye destek vermekten onur duyacağım. Çünkü bu projeler, bir propaganda aracı. Hem kültürler arası ilişkiler gelişiyor, hem de özelinde Maltepe, genelinde Türkiye dünyaya tanıtılıyor. Türk toplumuna yurtdışında olan negatif bakışı ancak bu şekilde kırabiliriz” diye konuştu. Ziyaretten büyük bir memnuniyet duyduklarını belirten okul yöneticileri de, Kılıç’a desteklerinden ötürü teşekkür etti.

 

 

 

“KÜÇÜK GAZETECİLER” PROJESİ

Avrupa Birliği Comenius Projesi çerçevesinde hazırlanan ve Türkiye’nin yanı sıra Fransa, İspanya, Litvanya, Polonya, İtalya, Romanya gibi ülkelerinde ortak olduğu iki yıl sürecek “Küçük Gazeteciler Avrupa’da” projesinde, farklı kültürlerin ve öğrencilerin birbirini tanıması, kaynaşması ve haberciliğin geliştirilmesi amaçlanıyor.

📆 24 Eylül 2014 Çarşamba 10:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR