MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Büyükbakkalköy’e çifte müjde
Büyükbakkalköy’e çifte müjde


Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Büyükbakkalköy sakinlerine, sağlık ocağı ve spor sahasıyla ilgili çalışma başlattıklarını açıkladı.

 

 
Maltepe Belediyesi’nin “Mahalle Buluşmaları”, Büyükbakkalköy Mahallesi ile devam etti. Belediye Başkanı Ali Kılıç, sabah namazında önce Büyükbakkalköy Camii’nde sabah namazını kılan vatandaşlarla Serin Kıraathanesi’nde çorba içti. Kılıç ardından, başkan yardımcıları ve birim müdürleriyle beraber Büyükbakkalköy Mahallesi İsmet Kuralkan İlköğretim Okulu’ndaki “halk buluşmasına” katıldı.

 

 
“BİRBİRİMİZİ KUCAKLAYALIM”
Konuşmasına, mahalle toplantılarıyla ilgili kısa bilgi vererek başlayan Kılıç, “Bayram öncesi 10 gün içerisinde 18 mahallemizi gezerek, halkın sorunlarını dinlemek istedik. Yüz yüze, cemal cemale birbirimizi görerek, sorunlarımızı dinleyerek, sizlere çözüm önerileri sunmak istedik. Amacımız birbirimizi kucaklamak, farklılıklarımızı zenginlik olarak kabul ederek birlikte yaşamayı sağlamak. Bu anlamda hizmetlerimizde hiçbir ayrım gözetmiyoruz” dedi.

 
MAHALLELİYE ÇİFTE MÜJDE
Sağlık ocağı ve spor sahasıyla ilgili çalışma başlattıklarını açıklayarak mahalleliye müjde veren Kılıç, “Büyükbakkalköy’ü yaşadığı sıkıntılardan arındırmak istiyoruz. Biliyorsunuz ilk etapta her mahalleye iki kreş dedik, bunu gerçekleştirmeye başladık. Şimdiyse bunu daha da genişleterek, semt konakları kurmak istiyoruz. Bu konakların ilk katında kreş de yer alacak, çocuklarımız için oyun alanları olacak; ikinci katındaysa semt sakinlerimiz için atölyeler, el sanatları kursları gibi kurslar olacak. Bir belediye ödeme noktamız olacağı gibi muhtarlıklar da bu konaklar içinde yer alacak. Sağlık ocağı ve spor sahasıyla ilgili çalışmalara başladık. Beşiktaş (BJK), Maltepe sınırları içerisinde bir spor okulu kuracak” diye konuştu.

 

 
UYUŞTURUCUYLA MÜCADELE
Maltepe’de geçtiğimiz günlerde “bonzai” adı verilen sentetik uyuşturucudan bir kişinin yaşamını yitirdiğini de sözlerine ekleyen Kılıç, şunları söyledi:
“Gençlerimizi bu illetten kurtarmak için Uyuşturucuyla Mücadele Merkezleri kuruyoruz. Burada deneyimli psikolog arkadaşlarımız da çalışacağı gibi aileler de terapi görecek. Bu merkezimiz gizli olacak, çünkü biz insanlarla aramızda bir gönül köprüsü kurarak bu sorunu çözmek istiyoruz. Şayet bu merkezler açık olursa insanlar rahatsızlık duyuyor, evladının uyuşturucu kullandığını kimsenin bilmesini istemiyor. Hal böyle olunca da insanlar bu merkezlere gelmek istemiyor. İşte bu yüzden biz bunu gizli tutacağız.”

 

 
“FUAR PROJESİNİ SAHİPLENİN”
“Maltepe Uluslararası Kongre ve Fuar Merkezi” projesini anlatan Kılıç, projede halkın desteğinin önemli olduğunu kaydetti. Kılıç, “Desteğinize ihtiyacım var, her gün yüzlerce iş başvurusu geliyor. Maltepe’de işsizlik sorununu, ancak köklü bir fuar projesiyle çözebiliriz. 1 milyon metrekare alanda kuracağımız bu büyük fuar alanı tamamlanırsa, binlerce kişi burada iş imkânı bulacak. Bu sadece Maltepe’nin projesi değil, Anadolu yakasının, Türkiye’nin projesi. Hep beraber el ele verip bur projeyi Türkiye projesi haline getirmeliyiz. Arkamda olun ve bu projeyi gittiğiniz her yerde anlatın ve sahiplenin” dedi. Kılıç, daha sonra Başıbüyük’te geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Burhan Kızılbuğa’nın ailesine taziye ziyaretinde bulundu.

📆 23 Eylül 2014 Salı 17:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR