MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Bakan Güllüce: “dünya Ruhsal Bunalım Yaşıyor”
Bakan Güllüce: “dünya Ruhsal Bunalım Yaşıyor”


Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’i makamında ziyaret etti. Ziyaret öncesi Cuma namazı kılan Güllüce, “Her Cuma insani ilişkiler gelişir, güzelleşir. Bir araya gelmek, dost olmak, bütün dünyanın derdi sıkıntısı. Bunları kaybettiği için dünya ruhsal bunalım yaşıyor” dedi.

 

 
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Küçükçekmece Yeşil Camii’nde Cuma namazı kıldı. Bakan Güllüce’ye Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz de eşlik etti. Namaz sonrası Bakan Güllüce, cemaatle birlikte avluda dağıtılan pilavı yiyip halkla sohbet etti.

 

 
Cuma’nın mübarek bir gün olduğunu belirten Bakan Güllüce, “Cuma namazı ile vatandaşlar bir araya gelme fırsatı yakalıyor. Bu yüzden her Cuma insani ilişkiler gelişir, güzelleşir. Bir araya gelmek, dost olmak, bütün dünyanın derdi sıkıntısı, bunları kaybettiği için dünya ruhsal bunalım yaşıyor. Bu dünya insanının çok önemli bir sorunudur. Türkiye’de çok şükür böyle bir şey yok. Başkanımızın bu hizmeti bu tür güzellikleri pekiştiriyor” dedi.

 

 
Camiden ayrılan Bakan Güllüce, Başkan Karadeniz’le birlikte Türkiye’nin ilk yeşil sertifikalı kamu binası olan Küçükçekmece Belediye Başkanlık Binası’na geçti. Bakanlık olarak bu tür yeşil bina konseptinde olan binaların sayısının artmasını istediklerini belirten Bakan Güllüce, “Ancak yerli düşünceyle yerli malzemeyle olmak kaydıyla bu tür binaların sayısı artmalı. Burası da Türkiye’nin yerel yönetimlerden nerelere geldiğinin göstergesi bakımından iyi bir örnek. Görkemli ve tekniğin bütün unsurları kullanılmış bu yüzden binada emeği geçen başkanımıza çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

 
Ziyaret sebeplerinin ‘hayırlı olsun’ demek olduğunu söyleyen Güllüce, “Seçimden sonra hemen gelemedik. Vakit geç oldu ancak Temel Karadiniz’i hem tebrik etmek için hem de birçok konuyu konuşmak için ziyarete geldik. Birçok konu olduğu gibi imar yönüyle de birbirimizle çok ilintiliyiz. O yüzden başkanımızla görüşeceğimiz bazı konular var. Onları görüşürüz diye de düşündük” şeklinde konuştu.
Yaklaşık yarım saat süren görüşmenin ardından Bakan Güllüce, Feshane’deki Balıkkesir Günleri’ne katılmak için başkanlık binasından ayrıldı…..(İHA)

📆 13 Eylül 2014 Cumartesi 10:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR