MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Efsanenin 50 . yılında atlarla kutlama
Efsanenin 50 . yılında atlarla kutlama


EFSANENİN 50.YILI FORMULA 1’DE
ATLARLA BİRLİKTE KUTLANACAK

 

 

Otomobil tarihinin birçok otoriteye göre en etkileyici dizaynı Ford Mustang’in 50.yılı, İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği’nin organize ettiği bir etkinlikle,50 Mustang kullanıcısının bir araya gelip, Formula 1 İstanbul Park pistinde ve Bağdat Caddesi’nde konvoy oluşturmasıyla kutlanacak. Etkinlik programında ayrıca efsanenin logosunda yer alan vahşi ve özgür atlar da Mustang’lerin yanında hazır bulunacaklar. Diğer marka klasik araçlar ise Mustang konvoyunun arkasında yer alarak efsanenin 50.yıl kutlamasına destek verecekler.

 

 

 

 

İlk kez 9 Mart 1964 yılında piyasaya çıkarılan Mustang, Amerika’da Michigan Dearborn’daki tesislerde üretilmeye başlanmış ve günümüze kadar beş nesildir zevkle kullanılmaya devam etmektedir. Hayranları arabanın kişiliğinin olduğunu bile düşünürler.17 Nisan 1964 yılındaki New York Fuarında görücüye çıkan otomobil 1964 yılında başrolünde Sean Connery’in oynadığı James Bond Goldfinger (Altın Parmak) filminde boy göstermiştir. Ayrıca 17 Şubat 2008’de ABD’de gösterime giren Knight Rider sinema filminde de kendi kendine hareket edebilen, konuşabilen akıllı otomobil KITT ise 5. nesil Ford Mustang GT500KR Shelby kullanılmaktadır.

 

 

 

50.yılında, 50 Mustang’i Mobil 1’in destekleriyle bir araya getirecek olan İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği, önde her nesilden Mustang’den ve arkalarında her marka klasik araçtan oluşan konvoyu önce Formula 1 pistinde sonra ise sahil yolu üzerinden Bağdat Caddesi güzergahında klasik otomobil sevenlerle buluşturmayı hedefliyor.

TARİH: 14 EYLÜL 2014 PAZAR – SAAT:10.30

YER : İSTANBUL PARK FORMULA 1 PİSTİ – TUZLA

İRTİBAT: 0532 5404929

📆 12 Eylül 2014 Cuma 12:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR