MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Haluk Levent Maltepe’de “down sendromlular” için söyleyecek
Haluk Levent Maltepe’de “down sendromlular” için söyleyecek


Maltepe, down sendromlular için açılacak kafe projesine destek vermek için düzenlenen Haluk Levent konserine ev sahipliği yapacak. Maltepeliler, Yalı Mahallesi’nde bulunan açık hava basketbol sahasındaki konseri ücretsiz olarak izleyebilecek.

Ünlü sanatçı Haluk Levent, down sendromlu çocukların özgüvenlerini geliştirerek, toplumu bu konuda bilinçlendirmek ve ailelere destek vermek amacıyla 3 yıl önce gönüllü annelerin bir araya gelmesiyle kurulan Alternatif Yaşamı Destekleme Derneği’nin (ADER), “Down Kafe Projesi”ne destek vermek için Maltepe sahilinde bir konser verecek. Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan konser, 13 Eylül cumartesi günü yapılacak. Konser öncesinde, “Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu” sahne alacak.

MOBİL KAFELER

“Down Kafe” Proje Koordinatörü Oya Sağel, projenin ilk adımının Mecidiyeköy’de açtıkları down kafe olduğunu belirtti. Sağel, geçtiğimiz yıl yine gençlerin ve gönüllü annelerin hizmet verdiği, içinde işlevsel mutfağı bulunan “Mobil Down Kafeleri” çeşitli okullarda hizmete soktuklarını kaydetti. Mobil kafelerin büyük ilgi görmesi üzerine, yeni araçlarla yurt çapında uygulama çalışmalarına başladıklarını ifade eden Sağel, bu konuda ihtiyaç duydukları gelirin sağlanması için sanatçı Haluk Levent’in derneklerine konserleriyle katkı verdiğini vurguladı.

TÜM MALTEPELİLER DAVETLİ

Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da, engellilerin topluma kazandırılmasında, üreten, ayakları üzerinde duran bireyler olarak yaşamalarına devam etmeleri için Avrupa Birliği’nde başarılı olmuş projeleri Maltepe’de hayata geçireceklerini vurguladı. Kılıç, bu kapsamda düzenlenen etkinliğe Maltepe Belediyesi olarak destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi ve cumartesi günü saat 20.00’deki konsere tüm Maltepelileri davet etti.

📆 10 Eylül 2014 Çarşamba 13:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR