MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Gelişimci Futbol Antrenörleri Derneği (GEFAD) kuruldu.
Gelişimci Futbol Antrenörleri Derneği (GEFAD) kuruldu.


Ülkemizde, Futbol Antrenörlerinin ve Ülke futbolunun sorunlarına çareler üretmek adına Gelişimci Futbol Antrenörleri Derneği (GEFAD) kuruldu.

 

 

Gefad adına açıklama yapan Gelişimci futbol antrenörleri derneği başkanı Şevki YILMAZ, kuruluş amaçlarının, Ülkemizde, futbol antrenörlerinin yaşadıkları sorunlara çözümler üretmek, antrenörlerimizin çalışma şartları ve imkânlarının iyileştirilerek liglerimizdeki futbol kalitesini artırmak, altyapılarda kaliteli eğitim almış kişilikli ve yetenekli oyuncu yetişmesine olanak sağlayarak Türk sporuna katkıda bulunmak olduğunu ifade etti.

 

 

Türk futbolunun son yıllarda uluslararası organizasyonlara katılamaması ve yıldız diye tabir edilen oyuncu yetiştirememesi gibi birçok konuda sorunlar yaşadığına ve bu sorunların kaynağına inilerek günü kurtaracak geçici çözümler değil futbolumuzun geleceğine ışık tutacak kalıcı çözümler üretilmesi gerektiğine dikkat çeken Şevki Yılmaz açıklamalarında ayrıca şu ifadelere yer verdi:

 

 

‘Antrenörlük mesleğinin önemi, Ülkemizde, maalesef ki anlaşılmış olmadığından yeterli saygınlığa sahip değil. Özellikle alt liglerde, Futbol Antrenörleri, futbolun önemli bir parçası değil de sanki bir zorunluluğu yerine getirmek için kulüplerimizin futbol sezonu başlarken sözleşme yaptıkları mevsimlik işçi gibi görülmektedir.

 

 

Sezon başlarken antlaşma yapılan antrenörler birkaç hafta sonra başarısız (!) oldukları gerekçesiyle takımdan uzaklaştırılarak yönetici vasıflı kişiler takımın başında maçlara çıkmaktadır. Bir çok antrenör işsiz kalırken, altyapılarda, birden çok kategoride takım çalıştırmak zorunda kalan antrenörlerimiz var. Süper lig ve 1. Lig gibi üst liglerde de bu sorun, yöneticilerin, takım kadrosundan oyun taktiğine kadar belirleyici rol oynamaları gibi farklı bir şekilde kendini göstermektedir.

 

 

Gefad olarak, bugüne kadar ‘BÖYLE GELMİŞ BÖYLE GİDER’ demeden umut ve sabırla antrenörlük mesleğinin sorunlarına çözümler üretmeye çalışacağız. Daha güçlü olmak, bu ve bunlar gibi birçok sorunumuzu daha hızlı çözebilmek adına tüm antrenörlerimizi ve antrenör adaylarımızı GEFAD oluşumuna davet ediyoruz.

📆 09 Eylül 2014 Salı 10:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR