MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Uğur Işılak Dev Orkestrasıyla Geliyor
Uğur Işılak Dev Orkestrasıyla Geliyor


Medeniyetlerin beşiği olan Anadolu’dan tarih boyunca nice sultanlar gelip geçmiş, alimler ve şairler ölmeyen eserler bırakmıştır. Osmanlı İmparatorluğunda ise birçok padişahın şiir yazdığı rivayet edilir.

 

 

Büyük kültür birikimimizin ifadesi olan şairlerimizin şiirleri, başarıları ile anılan müzik adamı Uğur Işılak tarafından bestelenip ekranlarda TV projesi durumuna getirilip sunulacak. TRT müzik ekranlarında “Bin Yıllık Yankılar ” adıyla, Ekim ayı içerisinde gelecek olan program canlı olarak yayınlanacak. Dev orkestrasıyla tarihimizin önemli isimlerinin kaleminden dökülen güftelere müziğiyle hayat veren Uğur Işılak, yorumcu kişiliğiyle de izleyiciye bu eserleri dinletecek.

 

Devlet büyüklerinin ve önemli sanatçılarında konuk olacağı “Bin Yıllık Yankılar ” isimli televizyon projesi, yeni sezonda ekranların alternatifsiz programları arasındaki yerini alacak. TRT müzik koordinatörü İsmail Güngör “ Yeni yayın döneminde güvendiğimiz, kalitesi için gerekeni yapacağımız, yüz akı” dediği, “Bin Yıllık Yankılar ” isimli programın yapımcısı ON NUMARA yapımda özenle kurduğu geniş ekibiyle çalışmalara tüm hızıyla devam ediyor.

📆 09 Eylül 2014 Salı 10:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR