- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Kumda sanat şenliği Sarıyer’de yapıldı

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Kilyos Tırmata Beach’de sergilenen Kumda Sanat Şenliği’ne katıldı. Açılış kurdelesini kesen Başkan Genç; “Sanatsız bir toplum olmasın” dedi.

 
Sarıyer Belediyesi’nin desteklediği şenlik, usta sanatçıların kumdan yaptıkları eserlerle renkli görüntülere sahne oldu. Kumsalda hazırlanan çalışma alanında kumdan heykeller, çakıl taşlarından mozaikler ve çevreden toplanan malzemelerle heykeller yapıldı. Eserleri teker teker gezip inceleyen Başkan Genç, eserlerin sahipleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. “Doğayı ve yaşam alanlarımızı korumak için hayallerini al da gel” sloganıyla yola çıkan sanatçılar eserlerinde çevreyi korumakla ilgili mesajlar verdiler.

 
Şenlik sonrasında kendisine verilen plaketten mutluluk duyduğunu ifade eden Başkan Genç; “Yerel yönetim olarak emeği daha verimli hale getirmek için çalışmalar yapıyoruz. Sanatçılarımızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Plaketimi tüm çalışma arkadaşlarım adına alıyorum” diye konuştu.

 
Etkinliğe; CHP Sarıyer İlçe Başkanı Mehmet Deniz ve eşi Aysun Deniz, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem, Meclis Üyesi Mustafa Balcı, Sarıyerli şair Cafer Hergünsel ve yerel basın mensupları katıldı.