MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Graffiti Tutkunları Beşiktaş’ta Buluştu
Graffiti Tutkunları Beşiktaş’ta Buluştu


5’inci “Meeting Of Allstars Graffiti Festivali” Beşiktaş’ta gerçekleştirildi. Yerli ve yabancı çok sayıda grafiti sanatçısının katıldığı festivalde, grafiti tutkunları hünerlerini sergiledi.
Graffiti tutkunları, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik Meclisi ‘nin düzenlediği “Meeting Of Allstars Grafiti Festivali”nde bir araya geldi. Birçok yerli ve yabancı graffiti sanatçısının buluştuğu festival renkli görüntülere sahne oldu. Barbaros Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte graffiti sanatçıları ellerine özel sprey boyalarını alarak, hünerlerini sergiledi.

 
FESTİVALİ İBB GENÇLİK MECLİSİ DÜZENLEDİ
Organizasyonu gerçekleştiren İBB Gençlik Meclisi Divan üyelerinden Mustafa Furkan Develioğlu, festivalin genç nesli kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak amacıyla başlattıklarını belirtti. Develioğlu, “Festival, 2008 yılında İstanbul gençlik meclisi aracılığı ile başladı. Dışarıda sokakları boyayan sokaklar yerine, buradaki alanı onların kullanımına açtık. Hem kötü alışkanlıkları olmasın, hem de burada güzelce boyayabilsinler istedik. Bu projenin çıkış amacı da; ressamlar, heykeltıraşlar, nasıl sanatçı görülüyorsa. Burada graffiticiler de bir sanatçı aslında. Sadece yaşam tarzları bizden farklı. Bunları biz kendi içimizden ayıramazdık bu yüzden böyle bir festivalin içine giriştik” ifadelerini kullandı.

 
Etkinliğe yurt dışından katılan Roid takma isimli graffiti ustası, “Güzel bir organizasyon. Gençlik için hazırlanmış iyi bir etkinlik. Böyle bir şeyi İstanbul’da görmek dış ülkelerden birisi olarak gayet güzel” dedi.

 
“GRAFFİTİ TÜRKİYE’DE TANINMAYA BAŞLADI”
Beşiktaş Barbaros Meydanı’nda gerçekleştirilen festival de özel olarak hazırlanmış olan duvarlara graffiti atan, Berkem Seçkin ise, “Her geçen gün graffiti Türkiye’de tanınmaya başladı. Festival’de gelenekselleşmeye başladı. Bu yıl 5’incisi düzenleniyor. O yüzden halka kendimizi tanıtma ve kendi kimliğimizi duyurma fırsatımız açısından gayet olumlu Destekliyoruz ve her yıl festivale katılmaya çalışıyoruz” dedi.
Öte yandan, festival boyunca, graffiti ve hiphop kültürü sevenler, izledikleri, Bmx, Skateboard ve break dansları ile gönüllerince eğlendi…(İHA)

📆 08 Eylül 2014 Pazartesi 10:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR