MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Nejdet Vergili’nin “Rüzgar” isimli resim ve desen sergisini Galeri Selvin’de
Nejdet Vergili’nin “Rüzgar” isimli resim ve desen sergisini Galeri Selvin’de


Sanatçı, zaman ve yer kavramlarının adeta boyut değiştirdiği, biraz da soyutlaştığı resimlerinde kendi coğrafyasındaki izlerden yola çıkarak daha büyük bir haritada yolculuk yapmaya çalışıyor.

 

O’nun bu soyut sayılabilecek atmosferler içindeki kahramanları ”modern yaşamlar” ın kıyılarında herşeye rağmen güçlü duruyorlar, sade dostlukların şarkısını söyleyip oynuyorlar ve izleyiciyi de hayatın asıl anlamlarını yakalamaya ve bu oyunlara davet ediyorlar.

 

Vergili, “Rüzgar” ismini verdiği bu sergisinde büyük boşluk geometrisi içinde yer alan figürleri ve renkleriyle yine ilginç kurgulara imza atıyor. Bir süredir göremediğimiz bisikletler yeniden sahneye çıkıyorlar ve eserlerinin baş rollerini üstleniyorlar.

 

Nejdet Vergili 1954 yılında Bafra’da doğdu.1980’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nü birincilikle bitirdi.

2007 yılından itibaren İtalya’da çalışmalarına ağırlık verdi. Floransa, Roma, Venedik de sergiler açtı. 2010 yılında İtalya’da değişik şehirlerde kısa aralıklarla açtığı sergilerle adından bahsettirdi. Son olarak 2011 Eylül ayında Treviso kentinde sergi açan Nejdet Vergili, yurt dışında da çalışmalarına devam ediyor.

 

16 Ekim – 9 Kasım tarihleri arasında Nejdet Vergili’nin “Rüzgar” isimli resim ve desen sergisini Galeri Selvin’de görebilirsiniz.

Sergiyle ilgili görseller ve basın bülteni ekte bilgilerinize sunulur.
Daha fazla bilgi, farklı veya yüksek çözünürlükte görsel yada sanatçı ile röportaj yapmak isterseniz lütfen bizimle kontak kurunuz.

Galeri Selvin
Arnavutköy Dere Sok. No:3
Arnavutköy,Beşiktaş/İstanbul

📆 05 Eylül 2014 Cuma 16:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR