MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Akdoğan’dan ilk ziyaret Pendik Belediyesine
Akdoğan’dan ilk ziyaret Pendik Belediyesine


Başbakan Yardımcısı olarak ilk ziyaretini eski görev yeri Pendik Belediyesine yapan Akdoğan, “Geçmişi unutmadan, inkar etmeden yola başlamak istedim” dedi.

 
62. Hükümet’e Başbakan Yardımcılığı görevine getirilen Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, ilk ziyaretini uzun yıllar görev yaptığı Pendik Belediyesine gerçekleştirdi. 1994 yılında Pendik Belediyesinde göreve başladığını belirten Yalçın Akdoğan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ne ifade ediyorsa, Pendik Belediyesi de benim için aynı anlamı taşıyor. Geçmişi unutmadan, inkar etmeden yola başlamak istedim” dedi.

 
Pendik Belediyesi girişinde Belediye Başkanı Dr.Kenan Şahin ve belediye personeli tarafından çiçeklerle karşılanan Başbakan Yardımcısı Akdoğan, Başkanlık makamına çıktı. Uzun yıllar Pendik Belediyesi Eğitim Kültür ve Halkla İlişkiler Müdürü ve Belediye Başkan Danışmanı olarak görev yapan Akdoğan, daha sonra İstanbul Milletvekili Erol Kaya, eski mesai arkadaşları ve AK Parti ilçe teşkilatı ile bir araya geldi.

 
Yeni kurulan hükümetin geçici bir hükümet olmadığını belirten Başbakan Yardımcısı Akdoğan, “Bu hükümet, 2015’e kadar devam edecek bir hükümet değil. 2019’u ve 2023’ü hedef alan bir hükümettir. 2015 seçimlerinden sonra önümüzde yeni Türkiye’yi inşa etmek üzere seçimle bölünmeyecek 4 altın yıl var. Bu yıllar yeni Türkiye’nin inşasında büyük önem taşıyor” dedi.

 
Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık devir teslim sürecinde Ak Parti teşktilatının Türkiye’ye örnek olan ahlaki bir duruş sergilediğini kaydeden Akdoğan, “Bazı arkadaşlarımız farklı isimler önermiş olabilir. Ancak AK Parti Camiasının Başbakan Davutoğlu’nun arkasında bir bütün olarak duruşu büyük bir erdemli duruştur. Türkiye’yi şaha kaldıracak olan Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasındaki uyumluluktur.” Dedi.

 

 

Akdoğan, seçim sürecine hız kesmeden devam edileceğini ve Eylül’ün ortasından itibaren kongre sürecinin başlatılacağını da sözlerine ekledi. İstanbul Milletvekili Erol Kaya’ya da Pendik Belediye Başkanlığı döneminde kendisine güvendiği için teşekkür eden Akdoğan, “Gelişimimde ve bugünlere ulaşmamda çok büyük katkıları oldu” dedi.

 
Kendisi ile gurur duyuyouz
Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, “Çok değerli bir yol arkadaşımızın, siyasette, kültürde çok ciddi işler yapmış bir mesai arkadaşımızın Başbakan Yardımcısı olarak bizleri ziyaret etmesinden çok büyük memnuniyet ve gurur duyuyoruz. Kendisi Pendik Belediyesine çok şey katmıştır” dedi. Başkan Şahin, ziyaret sonunda Akdoğan’a Pendik Belediyesi atölyelerinde üretilmiş el dokuması ipek halı hediye etti.

📆 05 Eylül 2014 Cuma 15:40   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR