MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kartal Belediye Tiyatrosu Ön Kayıtları Başladı
Kartal Belediye Tiyatrosu Ön Kayıtları Başladı


Kartal’da kültür, sanat ve sosyal etkinliklerle çocukları ve gençleri buluşturan, eğitimin önemini her fırsatta dile getiren ve ilçede bu yönde yapılan tüm çalışmalara destek veren Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte kültür-sanat alanındaki çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti.

Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Atölyesi 2014-2015 eğitim dönemi için ön kayıtlar başladı. 15 yaş ve üstü öğrencilerin özel yetenek sınavı ile kabul edildiği Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Atölyesi’nin yetenek sınavı 18 Ekim 2014 Cumartesi günü saat 11:00’de Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde yapılacak.
Oyuncu adayları yetenek sınavında hazırladıkları bir komedi ya da dram parçası, bir şiir ve bir şarkı söyleyecek. Özel yetenek sınavını geçen öğrenciler ücretsiz ve iki yıl sürecek kapsamlı bir drama ve oyunculuk eğitimi almaya hak kazanacak.

Kartal Belediye Tiyatrosu Drama ve Oyunculuk Atölyesi’nin eğitim programı her sene Ekim ayında başlayıp Haziran ayında sona eriyor. Belediye Tiyatrosu’nda ilk yıl “Farkındalık”, ikinci yıl ise “Farkındalıkları Kullanma” eğitimi veriliyor. Oyunculuk eğitiminde; “Diksiyon”, “Beden Dili”, “Sahne Bilgisi”, “Geleneksel Türk Tiyatrosu”, “Tiyatro Tarihi”, “Rol Alıştırmaları” ve “Dramaturji” dersleri okutuluyor.

Kartal Belediye Tiyatrosu, bugüne dek “Oidipus”, “Rumuz Goncagül”, “Kanlı Nigar”, “Midas’ın Kulakları”, “Hamlet”, “Fareler ve Deliler”, “Kadınlık Bizde Kalsın”, “Miken’den Kız Kaçırma ya da Troya Faciası” ve “Sezuanın İyi İnsanı” gibi birçok oyunu başarıyla sahneledi.

Ön kayıtlar ve yetenek sınavı ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen adaylar Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’ni ( 0216 3533778 ) arayabilirler.

 

📆 05 Eylül 2014 Cuma 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR