MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Genel, Toplum » İl Müdürümüzün 30 Agustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı
İl Müdürümüzün 30 Agustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı


İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

 

 

İl Müdürümüz İbrahim İlhami Koç, mesajında şu ifadelere yer verdi:

” Milletçe birlik ve beraberliğimizi sağlayan ortak değerlerimizin zirveye çıktığı milli zaferlerimizden biri de, 30 Ağustos Zafer Bayramı’dır.

Ne mutlu bize ki; tarihte zaferlerle dolu bir haftayı, yine gururla idrak ediyoruz.

 

 

 

26 Ağustos’ta Anadolu’ya Türk mührünü ebediyen vuran Sultan Alparslan ve şanlı ecdadımız, bize cennet gibi bir vatan bırakmıştı. 30 Ağustos’ta ise; bu vatana göz diken düşmanlara, tarih boyu unutamayacakları bir ders verdik.

Vatanımızın düşman işgalinden kurtuluşunu, milletimizin istiklâlini müjdeleyen “30 Ağustos Zaferi’nin” 91. Yıldönümünü, birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

 

 

30 Ağustos Zaferi; ülkemizi parçalamak isteyen devletlere karşı, yokluk içinde, en zor şartlarda, yüce milletimizin sarsılmaz azmi, yüksek iradesi, vatanseverliği ve kahramanlığı ile kazanılmış şeref dolu bir zaferdir.

Türk Milleti, şanlı mücadelesiyle; vatan, millet ve bayrak sevgisinin dünya çapında en güzel örneğini vermiş ve bu yolda mazlum milletlere öncülük etmiştir.

 

 

Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın en güçlü ülkelerinden biri haline gelme durumundadır.

Bilinmelidir ki, dün olduğu gibi bu gün de ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğüne ve birliğine yönelik hain saldırılara karşı, aziz milletimiz, geçmişten aldığı ilhamla, milli birlik ve beraberlik şuuru içinde, hür ve bağımsız yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir.

 

 

91 yıl önce yaşananlar, bizlere bugünümüzü armağan edenlerin zaferiydi. Biz de, emanetçisi olduğumuz mirası bizden sonraki nesillere çok daha iyi şartlar altında teslim etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal savaşının bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz.

30 Ağustos Zaferi’nin 91. yılı vesilesiyle bütün spor teşkilatımızın ve milletimizin Zafer Bayramı’nı en içten duygularla kutluyor, sağlık, mutluluk ve esenlikler diliyorum. ”

📆 29 Ağustos 2014 Cuma 13:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR