MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Maltepe’de asfalt seferberliği
Maltepe’de asfalt seferberliği


Maltepe Belediyesi tarafından 2014 yılının ilk 8 ayında, ilçe genelinde 32 kilometre yol asfaltlandı

 

 

Altyapı çalışmalarına hız kesmeden devam eden Maltepe Belediyesi, yılın ilk 8 ayında 18 mahallede asfaltlamadan boya çalışmasına, tretuvardan yağmur suyu oluğuna kadar birçok çalışma gerçekleştirdi. Maltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, toplam 32 kilometrelik yol asfaltlandı. Bunun için 22 bin ton asfalt kullanıldı.

 

 

8 BİN METRE BORDÜR DÖŞENDİ

Belediye ekipleri tarafından ilçe genelinde 9 bin metrekare tretuvar döşenirken, 5 bin metrekare taş kaplama yol çalışması, 600 adet ızgara montajı, baca yapım-bakım ve onarım çalışması, 25 adet bariyer ve 500 metrekare kandıra taşı döşeme, 700 metrekare yağmur suyu kanal çalışması, 8 bin metrekare boya çalışması, 250 metreküp asfalt kırığı serim çalışması, bin 400 metrekare tretuvar ve taş kaplama yol onarım çalışması, bin 400 metrekare duvar yapım çalışması, 8 bin metre bordür çalışması, 500 metre yağmur suyu oluğu yapım çalışması, 900 metre merdiven yapım ve onarım çalışması, 34 adet aydınlatma direği montajı, 900 metrekare tel örgü ve korkuluk yapım çalışması, 700 adet kompozit sınır elemanı ve 700 metre hız kesici montaj çalışması ile 14 bin ton moloz dökümü gerçekleştirildi.

 

 

Maltepe Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Bakım Amirliği yetkilileri, çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini belirterek, özellikle sorunların sık yaşandığı mahalleler için daha etkin bir sistem kuracaklarını belirttiler.

📆 28 Ağustos 2014 Perşembe 13:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR