MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Gazzeli Çocuklara Spor Terapisi

Gazzeli Çocuklara Spor TerapisiÜsküdar Belediyesi Spor Kulübü’nün davetlisi olarak İstanbul’da bulunan Filistin Yıldız Taekwondo Takımı, kafile başkanı Omar Kabaha ile birlikte İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç’u makamında ziyaret etti. Ziyaret İsrail’in işgali nedeniyle duygu dolu anların yaşanmasına neden oldu.

 

 

 

İsrail işgali altında bulunan Filistin’den İstanbul’a gelen Gazzeli taekwondocu ve antrenörleri, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç’u makamında ziyaret ederek teşekkürlerini sundular. Üsküdar Belediyesi Spor Kulübü tarafından ülkemize davet edilerek, halen süren savaştan bir nebze uzaklaşmalarını amaç edinen organizasyonla İstanbul’a gelen Gazzeli sporcular, İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç’a kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

 

 

Ziyaret esnasında duygularını aktaran Filistin Taekwondo Federasyon Başkanı Omar Kabaha, “Şuan Filistin olarak oldukça zor günler yaşıyoruz. İsrail, üzerimize yağdırdığı bombalarla adeta bir soykırım uyguluyor. Bunun zaten tüm dünya kamuoyu farkında. Tabiki bu savaştan en çok zarar gören masum çocuklar oldu. Bu açıdan bakıldığı zaman kardeş ülkemiz Türkiye’den gelen bu nazik davet çok anlamlı…

 

 

Çocuklarımızın savaş psikozundan kurtulup normal hayata dönmeleri ve bunu spor üzerinden yapmaları çok güzel oldu. Burada bir parantez açmak isiyorum. İstanbul’a geldiğimizden bu yana bizlere her türlü desteği veren, çocuklarımıza gösterdikleri aile şevkatiyle bizleri onurlandıran İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline ve onların çok değerli Müdürleri Sn. İbrahim İlhami Koç’a sonsuz şükranlarımızı sunuyorum.” diye konuştu.

 

 

KABAHA,”ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN”

Özbekistan’da yapılan “Asya Taekwondo Şampiyonası’nda 54 kg.’da yarışarak 3. olan ve bu branşta Filistin’in tek madalyalı sporcusu olmayı başaran Malek Alrot ise,” Bizler burada bir misyonu temsil ediyoruz. Katılacağımız organizayonlarda elde edeceğimiz madalyalarla ülkemizin bayrağını çekmek istiyoruz. Özellikle Türkiyeli kardeşlerimizin desteğini her zaman arkamızda hissettik bu bize büyük güç veriyor. Allah Türk kardeşlerimizden razı olsun” ifadelerini kullandı.

 

 

KOÇ, “ GAZZELİ KARDEŞLERİMİZE YARDIMIMIZ SÜRECEK”

Gazzeli sporcuların ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç, Filistinli kardeşlerimize yardıma her zaman hazır olduklarını belirterek, “Onlar ailemizin birer ferdi” diye konuştu. Spor İl Müdür Koç, “ İstanbul’umuzda Gazzeli kardeşlerimizi ağırlamaktan büyük sevinç duyuyoruz. Onların bu zor gününde sportif anlamda katkımız olursa ne mutlu bize. Burada bulunan misafirlerimize gerek malzeme yardımımız gerekse diğer faaliyetlerdeki katkımız devam edecek.” dedi.

 

 

KOÇ, “FİRAVUNDAN HESAP SORACAK BİR MUSA ELBET ÇIKACAKTIR”

İsrail tarafından yürütülen soykırımın bir insanlık suçu olduğunu anlatan İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İbrahim İlhami Koç’un sözleri salondaki sporcuların duygulu anlar yaşamasına neden olurken bazı Filistinli sporcular gözyaşlarına hakim olamadı. Koç, “Başta Filistin olmak üzere Suriye’de Doğu Türkistan’da Myanmar’da zulme uğrayan kardeşlerimize Allah’tan merhamet diliyorum. Buradan Gazze’de kadın çocuk demeden masum sivillerin üzerine hergün bomba yağdırıp Soykırım yapan eli kanlı İsrail’e diyorum ki “Ey İsrail, senin gibi Firavundan hesap soracak bir Musa elbet çıkacaktır.”

📆 27 Ağustos 2014 Çarşamba 13:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR