MENÜ ☰
Volimax
Esentepe Avrupa Konutları
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Gazeteciler Konfederasyonu Ankara’da toplandı

Gazeteciler Konfederasyonu Ankara’da toplandıTürk Basının en üst kuruluşu olan Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, Genel Başkan Nuri Kolaylı Başkanlığı’nda Ankara’da olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda birçok önemli gündem maddesi tartışılarak karara bağlandı.

GK Yönetim Kurulu Toplantısı’na Marmara Gazeteciler Federasyonu ve Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, Genel Başkan Vekili (Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı) Feridun Fazıl Özsöy, Genel Başkan Yardımcıları Sefa Özdemir, (Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı) Mevlüt Yeni, (İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı) Adem Alemdar, (Medya İhtisas Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı) Kenan Macit, Sayman (Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı) Turgut Özdemir, Genel Sekreter Ergun Ata, Genel Koordinatörler Rıza Özel, Celal Çevirgen, Bülent Öztürk, Yönetim Kurulu Üyeleri (Güney Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı) Talat Akay, Ahmet Yetişen, İhsan Tunçoğlu, Mehmet Çelik, Osman Hakan Kiracı, Cengiz Selci, Mehmet Ergün, Ali Cihangir ve Denetim Kurulu Üyesi Sinan Tunç katıldı.

Yoğun bir gündem maddesiyle toplanan Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu, özellikle Türk basınının yeniden yapılanması konusunda başlatılan ‘kanun tasarısı ‘ taslağı çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Medyanın, kendi otokontrolünü sağlaması ve bu alanda yaşatılan olumsuzlukların ortadan kaldırılması için, basının özgürlük hakkına dokunmadan yasalarda gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğini söyleyen Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı Nuru Kolaylı “Bu konuda tüm federasyon başkanlarımız, cemiyet başkanlarımız ve delegelerimizle yoğun bir paylaşım ortamı sürdürüyoruz. Amacımız, basın kuruluşlarının ve çalışanlarının haklarının korunması ve basına yönelik seviyesiz girişimlerin yasalarla önlenmesidir. En kısa zamanda hazırlattığımız yasa taslağını ilgili kuruluşlara ulaştıracağız ve takipçisi olacağız” dedi.

Toplantıda, Gazeteciler Konfederasyonu’nun önümüzdeki dönemde gerçekleştireceği kısa ve uzun vadeli hedeflerine ilişkin detaylar da görüşüldü.

İkinci Başkanlar Kurulu Toplantısı’nın, Siirt’te yapılan ilk toplantıda olduğu gibi yine geniş bir katılımla yapılması kararlaştırılan GK Yönetim Kurulu’nda, 75 ilde teşkilatlanan Gazeteciler Konfederasyonu’nda  teşkilatlanmanın son birkaç ilde de tamamlanarak yılsonuna kadar tüm Türkiye’yi kapsaması hedefi konuldu.

Avrupa Birliği Projeleri ile Yerel Basını Güçlendirme çalışmalarının tartışılarak belli bir takvime bağlandığı Gazeteciler Konfederasyonu Yönetim Kurulu Toplantısında, bir sonraki yönetim kurulu toplantısının bir ay içerisinde yapılarak, çalışmaların değerlendirilmesine karar verildi. 

📆 19 Ağustos 2014 Salı 19:00   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR