MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Goody Çocuk Tiyatrosu, Soma’daki miniklerle buluştu
Goody Çocuk Tiyatrosu, Soma’daki miniklerle buluştu


Goody kedi – köpek mamalarının, tiyatro sanatçısı Nedim Saban yönetimindeki Tiyatrokare ile kurduğu Goody Çocuk Tiyatrosu, son temsilini SOMA’da düzenledi.

 

 

Büyük Marmara Depremi nedeniyle Türkiye için diğer bir kara gün olan 17 Ağustos tarihinde, maden faciası ile sarsılmış SOMA’daki çocuklarla buluşan Goody Çocuk Tiyatrosu’nun, düzenlediği özel temsil ile Somalı minikler keyifli bir gün geçirdi.

 

 

Goody Çocuk Tiyatrosu’nun 2012 yılından bu yana sahneye koyduğu “Bir Dostluk Hikâyesi” oyun ile SOMA’da yaklaşık 250 çocuk ile buluştuklarını anlatan Tiyatrokare’nin Kurucusu ve Tiyatro Sanatçısı Nedim Saban, “Oyunumuzun 17 Ağustos Büyük Marmara Depremi’nin 15. yıl dönümünde denk gelmiş olması, bizim için bu temsile ayrı bir önem daha kattı. Goody Çocuk Tiyatrosu olarak amacımız çocuklara hayvan sevgisinin önemini anlatmak olduğu kadar onların keyifli vakit geçirmesini de sağlamak. SOMA’daki çocukların yüzünde hafif bir tebessüm bırakabildiysek ne mutlu. SOMA’daki bu temsil için emek harcayan ekip arkadaşlarım Eda Kaplan, Osman Kabakçı, Melih Özdoğan, Gamze Pelin Gökçe, Görkem Kandırmaz ve Engin Demircioğlu’na teşekkür ederim” dedi.

 

 

20 binden fazla çocuğa ulaşıldı…
Çocuklarda hayvan sevgisini geliştirmek amacıyla projelendirilen “Bir Dostluk Hikâyesi” son iki yılda 40’a yakın eğitim kurumunda ve sayısız kültür merkezinde sahnelendi. 20 bin’den fazla ilkokul öğrencisine sanat aracılığıyla hayvan sevgisinin önemini anlattı.

 

Bir ev köpeği ile bir sokak kedisinin dostluğunu anlatan oyun “La Fontaine” eserlerine atıfta bulunuyor. Ömür Gedik, Tuna Arman, Reyhan Karaca ve Yavuz Seçkin gibi hayvan haklarına duyarlı sanatçılar fabllardaki karga, öküz, kurbağa ve tilki gibi karakterleri canlandırarak oyuna destek veriyor.

 

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü’nün Çocuk ve Genç Bölümü uzmanları tarafından da incelenip ilkokul çocukları için pedagojik açıdan uygunluğu onaylanan müzikli çocuk oyunu, çağımızın fablı olarak da gösteriliyor.

 

Evcilleri dostu, evsizleri sorumluluğu olarak gören Goody ile markanın sahibi Tropikal Pet hakkında detaylı bilgi için; www.tropikalpet.com.tr, www.goody.com.tr ve www.facebook.com/Goodymama adresleri ziyaret edilebilir.

📆 19 Ağustos 2014 Salı 12:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR