MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Toplum » 2014 Şile yağlı güreşleri Baş pehlivanı Orhan Okulu’u oldu
2014 Şile yağlı güreşleri Baş pehlivanı Orhan Okulu’u oldu


Şile Belediyesi tarafından 8 yıldır düzenlenen ata sporu yağlı güreşler Cuma namazının ardından İBB Mehteran takımı eşliğinde kortej yürüyüşü ile başlayan güreşlere Şile Kaymakamı Salih Yüce Belediye Başkanı Can Tabakoğlu Ak Parti ilçe Başkanı İlhan Ocaklı İlçe Emniyet Müdürü Ufkan Kaya ve daire amirleri ve çok sayıda güreş sever kortej yürüyüşüne katıldılar.Sıcak havaya rağmen güreş severlerin katılımı dikkat çekti.

 

 

Kırkpınar da güreşen ve bölgeden katılan 119 pehlivanın kol bağlayacağı güreşlerde.

Pehlivanlar,Abdullah Güngör, Ahmet Kavakçı, Ali Rıza Kaya, Bayram Ertan, Faruk Akkoyun, Fatih Atlı, Fatih Bakır, Fatih Çakıroğlu, Fatih Koyuncu, Güngör Ekin, Hamza Köseoğlu, Hasan Cengiz, Hasan Tuna, Hasan Zaybek, İbrahim Çoraman, İsmail Balaban, Kadir Ergin, Mecit Yıldırım, Murat Hikmet, Mustafa Başdemir, Mustafa Kemal Karaboğa, Nuri Zengin, Orhan Okulu, Osman Özgün, Ömer Aslantaş, Ramazan Bircan, Recep Kara, Salih Erinç, Serhat Balcı, Sezgin Yüksel, Şükrü Kazan, Ümit Balta, Ünal Karaman’ın aralarında olduğu 33 başpehlivan, 34 başaltı pehlivanı, 22 büyük orta, 9 küçük orta büyük ve 21 küçük orta küçük olmak üzere toplam 119 pehlivan mücadele ediyor.

 

 

Şile Belediye Can Tabakoğlu yaptığı açıklamada Şile’de 8 yıldır gerçekleşen ata sporunu yaşatmak ve yarınlara ata sporomuzu taşımak için mücadele ediyoruz. Ayrıca Şile den Kırkpınara giden baş pehlivanlık kategorilerine yükselen ve orada önemli dereceler almış Şile’li pehlivanlarımız bu toprağın insanı var bizde hem onlara sahip çıkmak hem de ata sporumuza sahip çıkmak için 8 yıldır bu organizasyonu devam ettiriyoruz dedi. Ayrıca Başkan Tabakoğlu Şile de her türlü spor faaliyetlerinin hem yurt içi hemde yur dışı olmak üzere çeşitli spor dallarında Şile her zaman ön planda olmaya devam edecektir dedi.

 

 

Güreşlerde kıran kırana geçen mücadelelerde miniklerin güreşleri katılımcılar tarafından beğeni ile izlendi ayrıca orta boy güreşlerinde ise pehlivanlar hem sıcak hem yağ etsiyle zaman zaman gergin anlar yaşasalar da bazen yaşanan sakatlıklar pehlivanların rakibi de olsa üzüldükleri objektiflere yansıdı.

 

8.ŞİLE YAĞLI GÜREŞLERİ BAŞPEHLİVANI ORHAN OKULU OLDU.

 

 

Kırkpınar’a katılan bütün başpehlivanların katıldığı ve ilk turdan son tura kadar büyük bir mücadeleyle gerçekleşen güreşler,bu yıl oldukça çekişmeli geçti. Finalde Orhan Okulu Başpehlivan olurken ikinciliği Recep Kara, üçüncülüğü İsmail Balaban, dördüncülüğü Serdar Balcı aldı.
Nurcan KIRCALI

📆 16 Ağustos 2014 Cumartesi 16:55   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR