MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Başkan Kılıç Gülensu halkıyla buluştu
Başkan Kılıç Gülensu halkıyla buluştu


Başkan sözünü tuttu, ilk buluşma Gülensu Mahallesi’nde gerçekleşti

 
Maltepe Belediyesi’nin “halkçı” ve “katılımcı belediyecilik” anlayışıyla başlattığı “Halk Buluşmaları”, mahallelerde devam ediyor. İlk olarak Gülensu Mahallesi sakinleriyle buluşan Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a, Maltepe Belediye Başkan Yardımcısı Ali Ekber Asker, CHP Maltepe İlçe Başkanı Hasan Solmaz, Maltepe Belediye Meclis üyeleri ve Gülensu Mahalle Muhtarı Ali Rıza Yıldız eşlik etti.

İLK BULUŞMA GÜLENSU’DA

Gülensu Mahallesi Nurettin Sözen Parkı’nda düzenlenen sabah kahvaltısıyla başlayan “Halk Buluşmaları”nda halkın sorunlarını dinleme imkânı bulan Başkan Kılıç, söz verdikleri gibi eylül ayından itibaren mahallelilerle daha sık bir araya geleceklerini belirterek, “Bayram sonrası ilk kahvaltılı toplantımızı burada gerçekleştirelim dedik. Hem sizleri dinlemek, hem de çalışmalarımız hakkında sizlere bilgi verelim istedik. Bu buluşmada emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

BELEDİYENİN İCRAATLARINI ANLATTI

Yaklaşık 3 ay boyunca Maltepe Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda vatandaşlarla bir araya geldiklerinin ve sosyal demokrat belediyecilik noktasında, “dayatan değil danışan belediyecilik” şiarıyla halkla beraber yollarına devam etmek istediklerinin altını çizen Başkan Kılıç, belediyenin icraatlarından bahsederek şöyle konuştu:
“Her mahalleye iki kreş sözümüz vardı.

 

İlki Altayçeşme Mahallesi’nde faaliyete geçiyor. Sadece kreş yapmak istemiyoruz. Mahallelerde semt konakları yapacağız. 1.5-2 dönüm arazisi üzerinde yapacağımız bu konakların 150-200 metrekaresi çok amaçlı salonlara dönüştürülecek. Burası kreş olarak da kullanılabilir, düğün-dernek, nişan, başka toplantılar için de değerlendirilebilir. Üst katlarda da belediyemizin bir ödeme noktası olacak, belediyemiz çalışanları buralarda olacak, sivil toplum kuruluşlarına ait yerler olacak. Biz buralarda hem Anadolu’nun bir geleneği olan konak kültürünü yaşatmak istiyoruz, hem de merkezdeki hizmeti, yerele taşımak istiyoruz”

“KENTSEL DÖNÜŞÜM’DE SİZİN ONAYINIZ OLACAK”

Yaşlılara ve hastalarda evde kişisel bakım hizmeti sunmaya başladıklarını ifade eden Kılıç, Gülensu halkının en çok merak ettiği konu olan “kentsel dönüşüm” noktasında da, şunları söyledi:

“Kentsel dönüşüm sizin için en önemli konu. Biz bu konuda çalışmalar yürütüyoruz. Şu an Esenkent’in planları geçti. Sayın muhtarımızla da bu durumları konuşuyoruz. Şimdi Başıbüyük üzerine yoğunlaştık. Bakanlıklarla, ilgili birimlerle konuştuk, tartıştık. Yüksek katlı binaları istemiyorlar.

 

 

Buradan şu müjdeyi vermek istiyorum; daha çevreci, insanları yerinden etmeden bir çözüm bulmak istiyoruz. Bu noktada sivil toplum örgütleri, kanaat önderleri ve siz değerli halkımızla bir araya geliyoruz ve geleceğiz. Gülsuyu ve Gülensu mahallelerini de geleceğiz, siz bilinçli bir halksınız. Örgütlü bir toplumsunuz, burada kendimi buluyorum. O yüzden sizle işlerimizi kolay bir biçimde yapacağız. Sizin imzanızın, onayınızın olmadığı hiçbir projenin altına asla imzamızı atmayacağız.”

“STRATEJİK PLANLAMA” OLUŞTURULACAK

Öte yandan Maltepe’nin geleceğine yönelik yapılacak “stratejik planlama” toplantısına halkı davet eden Kılıç, “Sivil toplum örgütleri, kamuoyu önderleri ve diğer ilgili birimlerimiz bizim yol haritamızın ana belgesi olan stratejik planlama belgesine katkıda bulunacaklar. Halkımızı da burada görmek istiyoruz” diyerek, konuşmasını sonlandırdı.

 

Kılıç’ın konuşmasından sonra söz alan Gülensu Mahalle Muhtarı Ali Rıza Yıldız da, Başkan Kılıç’a teşekkür ederek başladığı konuşmasında, belediyenin sosyal belediyecilik anlayışının örneklerini sergilediğini belirterek, kentsel dönüşüm noktasında mülkiyet problemi olan binalara dikkat çekti ve belediyenin buna dair bir çalışma yapması gerektiğini belirtti.

📆 08 Ağustos 2014 Cuma 13:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR