MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Biga’nın turistik yerleri fotoğraflandı
Biga’nın turistik yerleri fotoğraflandı


Çanakkale’nin doğası, mutfağı ve tarihi değerleriyle ünlü Biga ilçesinin turistik yerleri fotoğraflandı.

 
Biga Belediyesi’nin mali desteğiyle yapılan fotoğraf çalışmalarının koordinatörlüğü ve saha çalışmaları Marka Kent Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik ve ekibi tarafından gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde gelen doğa fotoğrafçılarının katıldığı çekimlerde turistik mekanlar oyuncular eşliğinde fotoğraflandı. Çekilen fotoğraflar ilçenin tanıtımı için gerekli olan afiş, broşür, katalog, rehber gibi basılı materyallerin yanı sıra, web sitesi, sosyal ve dijital medya organlarında kullanılacak.

 
“Biga turizmi Türkiye ve dünyaya tanıtılacak”
Biga’nın turizm değerlerinin fotoğraflanmasının önemli bir adım olduğunu belirten Biga Belediye Başkanı İsmail Işık, ilçe turizminin Türkiye ve dünyaya tanıtılması için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Fotoğraf çalışmalarının marka kentler konusunda yaptığı önemli çalışmalarıyla bilinen Yrd. Doç. Dr. Metin Çelik ve ekibi tarafından organize edilerek, Türkiye’nin önde gelen fotoğrafçıları tarafından gerçekleştirildiğine değinen Işık, bundan sonraki tanıtım faaliyetlerinin de aynı ciddiyet ve titizlikle sürdürüleceğini söyledi.
biga 2

 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Çelik ise, “Biga gerek doğası, gerekse tarihi geçmişi ve kültürel zenginlikleriyle turizm potansiyeli yüksek olan bir ilçemiz. Bu turizm değerlerinin tespit edilip, doğru hedef kitlelere anlatılması gerekiyor. Bunun en etkili anlatım yollarından bir tanesi fotoğraftır. İşte bizler de bu bilinçle yola çıktık ve çalışmalarımızı büyük bir titizlikle gerçekleştirdik. Elde edilen fotoğraflar Biga turizminin doğru anlatılması için önemli bir avantaj sağlayacaktır.” şeklinde konuştu.

 

biga 3

Galeri
📆 06 Ağustos 2014 Çarşamba 10:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR