MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Marmara’dan Gazze Seferberliği
Marmara’dan Gazze Seferberliği


Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, İsrail tarafından soykırıma tabi tutulan Gazze’deki Filistinlilere yardım için seferberlik başlattıklarını söyledi.

 

Gazze’yle ilgili sıkıntının günden güne arttığını ve Ramazan ayına yakışmayan görüntülerin ortaya çıktığını ifade eden Başkan Altepe, bir an önce saldırıların durmasını ve buradaki Müslümanların huzura ermesini, barış ortamının tesis edilmesini dilerken, “Büyük acılar yaşanan İslam coğrafyasında son olarak Gazze için üzülmekteyiz. İsrail’in sınır tanımayan zulmü ve dünyanın gelişmiş ülkelerinin konuya seyirci kalmasıyla acımız perçinlenmektedir” diye konuştu.

 

 

“GAZZE’DE BELEDİYECİLİK FAALİYETLERİ DURMUŞ VAZİYETTE”
Altepe, İsrail’in 13 Temmuz’da başlattığı Gazze ablukası neticesinde bugüne kadar 441 Filistinli’nin öldüğünü hatırlatırken, “Hayatını kaybedenlerden 81’inin çocuk, 76’sının da kadın olması, acımızı daha da perçinlemiştir. Bunun yanında bölgede belediyecilik faaliyetleri de durma noktasına gelmiş olup, yüz binlerce kullanılamayan ev, okul ve BM’ye sığınmak durumunda kalan seksen bine yakın insan bulunmaktadır. Türkiye, ilk günden itibaren konuyu dünyanın gündeminde tutmaya çalışan tek ülke olurken yardımlar noktasında da kamu kurumlarımızın ve çeşitli sivil inisiyatiflerin de Gazze için yoğun çaba harcadıklarını görebilmekteyiz” dedi.

 

 

SOMA VE BOSNA’NIN ARDINDAN GAZZE İÇİN BELEDİYELER BULUŞACAK
Marmara Belediyeler Birliği olarak el ele vererek son olarak tarihinin en büyük sel felaketiyle sarsılan Bosna Hersek için bir araya geldiklerini hatırlatan Başkan Altepe, “Maden faciasıyla sarsıldığımız Soma’nın ve kardeş Bosna halkının yaralarının sarılmasında büyük pay sahibi olan Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediyeler olarak, bu kez de Filistin için bir yardım kampanyası düzenlememizin zaruri olduğu görülmektedir. Bu tür savaş durumlarında yapılacak yardımlar kadar, yardımların doğru bir şekilde koordinasyonu ve özel sorunu olan Gazze bölgesine sokulabilmesi de son derece önemlidir” diye konuştu.

 

 

“GAZZE’DE YEREL YÖNETİMLERLE İRTİBATTAYIZ”
Marmara Belediyeler Birliği olarak, Gazze, Refah ve El-Halil belediyelerinin başkanları ile İsrail saldırısının başladığı günden bu yana irtibat halinde olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Altepe, “Bölgede yaşanan acıları anbean takipteyiz. İlk etapta ayni yardımların ulaştırılmasının zorluğunu da göz önüne alarak sadece nakdi yardım kampanyası düzenlemiş bulunmaktayız.

 

Açtığımız hesaplara herkesi katkı yapmaya devam ediyoruz. Bu vesileyle bizler de bir damla dahi olsa, Filistinli kardeşlerimizin mağduriyetine merhem olmaya çalışacağız. Koşullar değiştiğinde gıda, ilaç, vb. insani yardımlar için de ayrı bir kampanya düzenleyeceğiz” dedi

📆 24 Temmuz 2014 Perşembe 11:22   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR