MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu’ndan Önemli Uyarılar
Prof. Dr.İbrahim Saraçoğlu’ndan Önemli Uyarılar


“Karpuz tohumlarının yüzde 99’u ABD’den geliyor”
Beslenme Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, “Bakınız, her yerde karpuz tezgahları var. Bunların yüzde 99’u ABD’den gelen karpuz tohumlarıdır. Diyarbakır ve Ceyhan karpuzları nerede? Tohumlar kayboldu. Bu Allah’ın (c.c) nimetlerine en büyük nankörlüktür.” diye konuştu.
Bağcılar Belediyesi etkinlik alanında düzenlenen programa konuk olan Beslenme Uzmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu, davetlilere önemli uyarılarda bulundu. Özellikle insanların tabiatı hor kullandığını ifade eden Saraçoğlu, Allah’ın(c.c.), ‘Her canlının rızkını ben veriyorum’ dediğini anlattı.

 

Seraların tabiatın dengesini değiştirdiğini kaydeden Saraçoğlu, “Seracılık yapanlar, böcek ve kuş giremeyen kapalı alan içinde tarımsal üretim yapıyorlar. Oysaki bilim adamları, birçok kuş ve böcek türünün kaybolduğu uyarısında bulunuyor. Eğer, seraya bu hayvanların girmesine izin verilmezse tabi ki yaşama şansları da olmaz. İnsanoğlu ‘hep bana’ diyor.

 

Paylaşmasını bilmeyen insanların bereketleri de olmaz. “ diye konuştu. Köylü kadınların da artık inek beslemedikleri uyarısında bulunan Saraçoğlu, “Bakkalda süt, yoğurt, peynir ve tereyağı bolca bulunuyor. ‘Kim uğraşacak’ diyerek büyük ve küçükbaş hayvan üretimi yapılmaz oldu.” dedi.

 
İNSAN ALLAH’IN NİMETLERİNE NANKÖRLÜK EDİYOR
Son günlerde kanser, şeker, diyabet, romatizma, hepatit, yüksek tansiyon, ALS gibi hastalıkların yaygınlaştığının altını çizen Saraçoğlu, oysaki tabiatta her zaman şifa bulunduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bakınız her yerde karpuz tezgahları var. Bunların yüzde 99’u ABD’den gelen karpuz tohumlarıdır. Diyarbakır ve Ceyhan karpuzları nerede? Tohumlar kayboldu. Bu Allah’ın (c.c) nimetlerine en büyük nankörlüktür.”

 
Patlıcan ve armut gibi sebze ve meyvelerde yüzde 80 vücudumuzun ihtiyacı olan maddelerin artık eksik olduğu tespitinde de bulunan Saraçoğlu, bağışıklık sistemi zayıfladığı için de hastalıkların arttığını anlattı.
ANADOLU TOPRAKLARI ALLAH’IN BİZE LÜTFUDUR
Bakara Suresi’nde Allah’ın(c.c), , “onlar ekini ve tohumu değiştirirler, zürriyetleri de yok ederler.” dediğini ifade eden Saraçoğlu, tohumun değiştirilmesi sebebiyle kısırlığın arttığını tüp bebek merkezlerinin çoğaldığını ifade etti. Çok büyük tabiat olaylarının insanları beklediği uyarısında da bulunan Saraçoğlu, “Yazın ortasında yağmurlar artıyor.

 

Başka tabiat olayları da gerçekleşecektir. Doğanın dengesini bozduğumuz için insanoğlu da bir şekilde cezalandırılıyor. Eskiden açık alan tarımı vardı, şimdi açık alan tarımı yapılmıyor. Çünkü değiştirilmiş kısır tohumlar var. 5 dönümden aynı miktarda ürün alınıyor. Bu yüzden kapalı alan tarımı tercih ediliyor.

 

Allah, ‘Yarattığım her canlının rızkını ben veriyorum’, diyor. Böcek ve kuşlar seralara giremiyor. Bilim insanları her yıl ‘şu böcekler, şu kuşlar yok oldu’ diyor. İnsanoğlu hep bana diyor. Paylaşmazsanız bereketiniz artmaz, azalır.” diye konuştu. Önümüzdeki beş yıl içerisinde insanların Anadolu’ya akın edeceğini de kaydeden Saraçoğlu, şehirlerin boşalacağı iddiasında bulunarak, “5 dönüm veya 10 dönüm toprak alıp yeşillendirin. Anadolu toprağı bize Allah’ın (c.c) lütfudur.” dedi.

 

SARAÇOĞLU’NU ÇOK SEVİYORUZ
Saraçoğlu’na teşekkür plaketini veren İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yaptığı kısa konuşmada “Bağcılar Etkinlik Alanı’nda düzenlenen kıymetli programların ilçe sakinlerince ilgiyle takip edildiğini anlattı.

 

Prof. Saraçoğlu’nun çok sevilen ve değerli bir ilim adamı olduğunun altını çizen Mutlu, “Onu, ilmiyle, bilgisiyle ve kitaplarıyla yakından tanıyoruz. Böylesine değerli hocamızı takip etmeniz çok önemli. Yıllar önce Bağcılar’da Kaymakam olarak görev yaptım. Bu sürede eğitim üzerinde özellikle durdum. Bağcılarlılar da eğitime özel bir değer vermişlerdi.” diye konuştu.

 

📆 23 Temmuz 2014 Çarşamba 15:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR