MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » “Dünyanın Tüm Halklarına Ortak Çağrı: Cephane Bizden Olmasın”
“Dünyanın Tüm Halklarına Ortak Çağrı: Cephane Bizden Olmasın”


GAzze’de yaşanan insanlık dramına karşı Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) üyesi dernekler olarak dünyanın tüm halklarına ortak çağrımızdır: “Cephane bizden olmasın”

 
Tüketici Birliği Federasyonu (TBF) Genel Başkan Vekili İbrahim Güllü; konuyla ilgili şu açıklamayı yapmıştır:
İsrail’in, Gazze’de uyguladığı devlet terörü, soykırıma dönüştü.
Gazze’li çocuklar, kadınlar, erkekler toplu halde soykırıma uğruyor.
Yaşamını henüz kaybetmemiş olanlar ise, elektriksiz, susuz, gıdasız, ilaçsız ve barınaksız durumda, yaşamaya çalışıyorlar.

 

Dünyanın tüm halkları; kendisini yönetenlerin, uygulanan bu soykırıma sessiz kalmaları ve hatta desteklemelerine karşın günlerdir alanlarda tepkilerini dile getiriyor, Gazze için ağlıyor, ağıt yakıyor.

Dünyayı yöneten egemenlerin ve işbirlikçilerinin soykırıma dönüşen bu operasyonuna karşı, artık onların anlayacağı dilden konuşmaya başlıyoruz ve biz dünyanın her yerindeki insanlar; soykırımın sponsoru olmayacağımızı tüm dünyaya ilan ediyoruz.

Gazze’ye, Gazze’liye yağan bombanın, merminin, CEPHANESİ BİZDEN OLMASIN diyen herkesi, dünya ölçeğinde uygulanan tüketici boykotuna katılmaya çağırıyoruz.

“Bizler, dünyanın her yerindeki tüketiciler; İsrail ve ona göz yuman, destekleyen, kınamayan küresel egemenler Gazze’de uyguladıkları soykırımı sonlandırana dek Coca Cola, Pepsi Cola, Mc Donalds, Kentucky Fried Chicken, Burger King, Marlboro, Camel, Winston, Parliament markalarını satın almıyoruz.”

📆 23 Temmuz 2014 Çarşamba 11:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR