MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Engelli ve Aileleri İftarda Buluştu
Engelli ve Aileleri İftarda Buluştu


Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği Küçükbakkalköy’de üyeleri ile engelli dostlarını buluşturduğu gelenekselleşen sokak iftarı düzenledi.İftara Ataşehir Kaymakamı da katıldı.

 
Bölgenin ilk Engelliler ve Aileleri adına kurulan Eski adı Kadıköy (Erengazi) Sakatlar Derneği yeni ismi Ataşehir Engelliler Dayanışma Derneği Küçükbakkalköy’de üyeleri ile engelli dostlarını buluşturduğu gelenekselleşen sokak iftarı düzenledi. İftara Ataşehir Kaymakamı Sayın Zafer KARAMEHMETOĞLU teşrifleri ile onurlandırdı.

 

Başkanlığını Birol Ekşi’nin yaptığı ilçenin en eski engelli derneklerinden olan Ataşehir Engelliler Derneği her yıl geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğini dernek merkezinin olduğu sokakta verdi.

 

Ataşehir Engelliler Derneği’nin düzenlediği sokak iftarına CHP İstanbul Milletvekili Kadri Gökmen Öğüt, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, CHP Ataşehir İlçe BaşkanıHakkı Altınkaynak ve yöneticileri, İnönü Mahalle Muhtarı Songül Tolunay ile birlikte kardeş dernekler; Engüçder Başkanı Vahap Koçak ve yöneticileri, TSD Pendik Şubesi Nur Özgen ve yöneticileri, Gülenyüz Yaşamla Mücadele Derneği Başkanı Muharrem Çoban, çok sayıda eğitimci ve STK başkan yönetici ve temsilcileri, engelliler ile aileleri ve çok sayıda engelli dostu davetli katıldı.

 

Her yıl düzenleyerek geleneksel hale getirdikleri, Ataşehir Engelliler Derneği’nin düzenlediği İftara katılarak destekleri ile kendilerini onurlandıran CHP İstanbul Milletvekili Kadri Gökmen Öğüt, Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ile birlikte tüm engelli dostlarına, engellilere verdikleri destek için teşekkür eden Ataşehir Engelliler Derneği Başkanı Birol Ekşi, aslında Bölgedeki kardeş dernekleri ile birlikte ortak bir noktada genişletilmiş büyük katılımlı Ataşehirde 17 Mahallede ikamet eden gerçek ataşehirli engelli bireylerimiz ve ailelerine yönelik iftar vermeyi planladıklarını, Mahaliyetli olduğundan dolayı Atatürk -Kayışdağı-Mevlana-Ferhatpaşa -ve çevrelerine yönelik ENGÜÇDER Engelli Ailelerini Güölendirme ve Kültür Derneğimizle 17 Temmuzda ve diğer mahallelerimiz için Sevgi Seli Engelliler Derneği ve Derneğimiz eş zamanlı aynı gün 20 Temmuz akşamı derneklerimizde verdiğimiz iftar ile gönüllerde buluştuk ifadesini kullandı.

 

 

Kardeş Dernek Başkanlarım Sayın Fahri KOL ve Vuhap KOÇAK’a teşekkür ederim dedi. Ataşehir Şubeliği için de Türkiye Sakatlar Derneği’ne başvurduklarını, bayramdan sonra TSD Ataşehir Şube’liğini de alarak Ataşehir Şubesi olarak TSD’yi temsil edeceklerini bu konuda Ataşehir Belediyesi tarafından ortak hizmetlerde kullanılmak üzere K.Bakkalköydeki şimdiki yerlerinin tahsis edildiğini söyledi.

📆 22 Temmuz 2014 Salı 10:19   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR