MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Balkanlılar Derneği İftarı Yemeği
Balkanlılar Derneği İftarı Yemeği


Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin düzenlediği iftar yemeğine CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Pendik Kaymakamı Osman Tunç, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı ve Başkan Vekili Gülcemal Fidan, Başkan Yardımcıları Ömer Fethi Gürer, Av. Hüsnü Yeşilyurt, Kartal Belediyesi Meclis üyeleri Tuncay Şahan, Yücel Süslü ve Mustafa Yüksel katıldı.

 

Rumeli Televizyonu’nun da canlı yayın yaptığı iftar yemeğinde Balkanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Olcay Özgün, iftara katılan tüm Balkanlılara ve davetlilere teşekkür etti.

İftar yemeğinde Belediye Başkan Vekili ve Başkan Yardımcısı Gülcemal Fidan, yapmış olduğu konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi. Fidan, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün iyi dileklerini ve selamlarını ileterek, Kartal’da iftar ve sahur çadırlarının on binlerce Kartallıyı ağırladığını belirterek; “Kartal’da Ramazan bir başka yaşanıyor. Kardeşlik, barış, hoşgörü ve dayanışmanın örneğini Kartal’da görüyoruz.

 

Kartal Belediyesi olarak 14 ayrı noktada kurduğumuz iftar ve sahur çadırlarımızla steril ortamlarda Kartallılara hizmet veriyoruz. Kurduğumuz bu iftar çadırlarında Kartallılar ramazan ayının güzelliklerini yaşıyor. Ramazan ayı süresince Kartal Meydanı’nda ve Yaşam Kalitesi Yükseltme Merkezleri’nde Ramazan ayına yakışır etkinlikler yapıyoruz. Çarşamba ve Cuma günleri dini inanç merkezlerinde iftarlar veriyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Ramazan ayının insanlara mutluluk ve huzur getirmesini, bu kutsal ayda Ortadoğu’da savaşların sona ermesi temennisinde bulundu. Öğüt, “Ramazan ayı birlik ve beraberliğin pekiştiği aydır.

 

Dostluklar, paylaşımlar Ramazanın olmazsa olmazıdır. Gazze’de bir dram yaşanıyor. Bir katliam yaşanıyor. Bu dramı ve katliamları sizler çok iyi biliyorsunuz. Orada çocuklar, insanlar yaşamlarını kaybediyor. Bu güzel ve kutsal ayda Gazze’deki bu haksız savaşın biran önce dinmesini diliyorum.” diye konuştu. İftar yemeği semazen gösterisi ve fasıl ile son erdi.

📆 21 Temmuz 2014 Pazartesi 14:18   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR