MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel » Derbent İftarından Ortak Barış Çağrısı
Derbent İftarından Ortak Barış Çağrısı


Sarıyer Belediyesi tarafından Derbent Mahallesi sakinleri için iftar sofrası kuruldu. Derbent Hatemoğlu İlköğretim Okulu bahçesinde verilen iftar yemeğine katılan binlerce Derbentli bir sofrada buluşarak, oruçlarını açtılar. İzzet Baysal Huzurevi sakinlerinin de katıldığı iftar yemeğinde konuşma yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ve Derbent Mahallesi Muhtarı Aydemir Görmez, Ortadoğu’da yaşanan savaş nedeniyle barış çağrısında bulundular.

 

Derbent’te verilen iftar yemeği öncesinde Halk Eğitim Müdürlüğü’ne ait binanın bahçesinde Sarıyer Belediyesi tarafından yapılan düzenlemeyi yerinde gözlemleyen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, daha sonra Kral FM’de canlı yayına katılarak, Sarıyer’de sürdürülen çalışmalar ve projelerden bahsetti.

 

Derbent Mahallesi’nde geniş katılımın sağlandığı ve yemek duası ile başlayan iftarda konuşma yapan Derbent Mahallesi Muhtarı Aydemir Görmez, “12 ayın sultanı olan Ramazan ayını ülkemizde huzur ve barış içinde kutluyoruz. Ama ne var ki, Müslüman ülkelerde Filistin’de, Er Rahman’da, Gazze’de Siyonist İsrail yönetiminin yapmış olduğu katliamların bir an önce durmasını en içten dileklerimle temenni ediyorum” dedi.

Ramazan ayının insanlığa barış ve huzur getirmesini dilediğinin altını çizen Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Ramazan ayının geleneğinde olduğu gibi sadece İslam alemine değil, dünyaya barış getirmesini diliyorum. Ortadoğu’da çocukları kimsesiz bırakmanın, çocukları öldürmenin, başta savaş çığırtkanları olmak üzere kimseye faydası olmadığını tarih bize hep göstermiştir. Toplumları birbirine kırdırmanın kimseye fayda getirmeyeceğinin bilinmesi gerekiyor.

 

Onun için bu savaşların bir an önce durması, insanlar arasında ki barışın tesis edilmesi acilen gerekir” şeklinde konuşurken uyuşturucu konusuna da değindi. Başkan Genç, çocukların geleceğini karartan uyuşturucuya karşı ortak bir savaş başlattıklarını ve gençlere sahip çıkma, yarınlarına sahip çıkma konusunda birlik ve beraberlik çağrısına herkesin kulak vermesini dilerken, mahallenin çocukları da pankartlar açarak uyuşturucuya hayır dediler.

 

Derbent’te düzenlenen iftar yemeğine Eski Milletvekili Mehmet Sevigen, Sarıyer Belediyesi Meclis Başkan Vekili Hüseyin Coşkun, Başkan Yardımcısı Gökan Zeybek, meclis üyeleri ve birim müdürleri katıldı.

İSTİNYE’DE TÜRKÜ ŞÖLENİ

Sarıyer Belediyesi tarafından İstinye Tersane alanında düzenlenen konserler kapsamında sahne alan TRT Sanatçıları Zafer Gündoğdu, İbrahim Can ve Aysun Güntekin, kendilerini dinlemeye gelen Sarıyerlilere türkü ziyafeti yaşattılar. Sarıyerlilerle birlikte konseri büyük bir keyifle izleyen Başkan Genç, “Sarı Gelin” türküsüne istek yaptı.

📆 21 Temmuz 2014 Pazartesi 13:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR