MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Kartal Belediyesi 4.Uluslararası Kültür, Sanat, Etkileşim Sempozyumu
Kartal Belediyesi 4.Uluslararası Kültür, Sanat, Etkileşim Sempozyumu


Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü işbirliğiyle 4. Uluslararası Kültür Sanat ve Etkileşim Sempozyumu ‘Atık Materyallerin Kalıcı Sanata Dönüşme Projesi’ kapsamında Kartal’da bulunan sanatçılara Kartal’da uygulanan çevre projeleri hakkında bir seminer verdi.

Kartal Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dr. Dilek Kars, 9 Temmuz’dan bu yana Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar alanında atık materyalleri sanat eserlerine dönüştüren yerli ve yabancı 27 sanatçıya, Kartal Belediyesi olarak ilçe genelinde yürüttükleri çalışmaları anlattı.

Kartal Belediyesi Ekolojik Eğitim Çadırı’nda gerçekleştirilen seminerde, “Akıllı geri dönüşüm kutuları”, “Solucan gübresi” ve “Atık yağların toplanması” çalışmalarının yanı sıra Kartallı çocukların atık malzemelerden oluşturdukları tasarımlar, konuk sanatçılar tarafından yoğun ilgi gördü.

19 Temmuz’a kadar 4. Uluslararası Kültür Sanat ve Etkileşim Sempozyumu ‘Atık Materyallerin Kalıcı Sanata Dönüşme Projesi’ kapsamında çalışmalarına devam edecek sanatçılara seminerin sonunda karaçam tohumlu kalem, defter ve doğa dostu ürünler hediye edildi. Konuk sanatçılar, seminerin ardından Kartal Belediyesi’nin çevreyi korumaya yönelik çalışmalarından dolayı Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ü tebrik ettiklerini dile getirdiler.

📆 18 Temmuz 2014 Cuma 17:39   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR