MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Cansuyu Gazze Yardımlarına Hız Verdi
Cansuyu Gazze Yardımlarına Hız Verdi


Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Gazze yardımlarına hız verdi. Günlerdir İsrail tarafından ağır bir şekilde bombardımana tutulan Gazze’nin yaralarını Türkiye sarıyor

. Cansuyu Derneği Ramazan ayı nedeniyle Gazze’de yaptığı gıda dağıtımlarını bombardıman nedeniyle artırdı. Ambargo altındaki şehirde binlerce kişiye yardım ulaştıran dernek daha fazla insana yardım ulaştırmak için çabalıyor.
GAZZE’Yİ BEKLEYEN AĞIR TEHLİKE
Gazze’de partner kuruluş aracılığı ile yardım ulaştırdıklarını ifade eden Cansuyu Derneği’nin Genel Başkanı Mustafa Köylü ise Gazze’nin önümüzdeki günlerde çok daha kötü günler geçirebileceği uyarısında bulundu.

 

Köylü; “Gazze her taraftan ağır bir ambargoya mazur kaldığı için sınır kapıları kapalı. Biz de içeride bulunan depolardaki malzemeleri satın alarak mağdur ve muhtaç kardeşlerimize dağıtıyoruz. Ancak bu depoların boşalması halinde ağır bir gıda sorunu Gazze’yi beklemektedir” şeklinde konuştu.
ACİLEN İLAÇ GEREKLİ
Şu anda Gazze için derneğimize ulaşan bütün bağışları Gazze’ye gönderdiklerini söyleyen Köylü; “Ramazan öncesinde planladığımız Ramazan yardımlarını savaş nedeniyle artırdık. Gazze’nin acilen çok sayıda ilaca ve gıda maddesine ihtiyacı var. Biz oradaki kardeşlerimizin ihtiyaçlarını tespit etmeye çalışıyoruz.

 

Halen Gazze’de bizim sahip çıktığımız 1600 yetim çocuk bulunmaktadır. Bunların aylık yetim maaşlarının ödenmesine de aksatmadan devam ediyoruz” diye konuştu.

Dernekten yapılan açıklamada Gazze’ye yardım göndermek isteyen hayırseverlerin derneğin Genel Merkezi, İl Temsilcilikleri, www.cansuyu.org.tr internet hesabı ve bankalardaki kurumsal tahsilat hesapları aracılığı ulaşabilecekleri ifade edildi.

📆 17 Temmuz 2014 Perşembe 11:20   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR