MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Yavru Tema’lılara Kulak Verin: ’’Türkiye Çöl Olmasın’’
Yavru Tema’lılara Kulak Verin: ’’Türkiye Çöl Olmasın’’


TEMA Vakfı İstanbul 1. Bölge İl Temsilciliği koordinasyonunda faaliyet gösteren      17 Yavru TEMA Okulu, Marmara Eğitim Kurumları,  Hasan Ali Yücel Salonunda  “Yavru TEMA Günü”nü kutladı. Etkinliğe, TEMA Vakfı Teşkilatlanma Bölüm Başkanı Temel URAZ, TEMA Vakfı İstanbul 1. Bölge İl Temsilcisi Melek Sevil İRENGÜ, Gönüllüler, Yavru TEMA’lılar, öğretmenler ve aileler katıldı.

İstanbul 1. Bölge İl Temsilciliği çatısı altında faaliyetlerini sürdüren 40 Yavru TEMA ilköğretim Okulu öğrencileri yıl boyunca orman, erozyon, geri dönüşüm, iklim değişikliği konularında sunumlar, tohum-fide-bebek fidan ağaçlandırma kampanyaları, belgesel gösterimleri, yürüyüş, gezi, şenlik, kurultay ve kamp gibi çevreci farkındalık oluşturan çalışmaları hayata geçirmiştir. Bu yıl altıncı kez Yavru TEMA Günü’nü kutlayan çocuklar, eğitim süreçlerinde edindikleri kazanımlarını şiirlerle, şarkılarla, sazla, sözle, drama ve dans ile sergileyerek arkadaşlarına ve büyüklerine sunmuşlardır Bu gösteriye okulumuz ‘’Bir Ağaç Yok Olunca’’isimli drama gösterisiyle katılmışlardır. Toprak Dede Tema Vakfı Kurucu Onur Başkanı Hayrettin Karaca’nın seyahati nedeniyle katılamadığı etkinliğe MEK öğrencileri  çevre ile ilgili yazdığı mektupları kendisine Tema aracılığı ile ulaştırmışlardır.

 Katılımcı okulların geçişi bittikten sonra İstanbul I. Bölge sorumlusu Sevil İrengü katılımcı okullara sertifikalarını dağıtarak Marmara Eğitim Okuluna da  teşekkür belgesini vermiştir.

📆 26 Mart 2010 Cuma 16:38   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Yavru Tema’lılara Kulak Verin: ’’Türkiye Çöl Olmasın’’” için bir cevap

  1. sevil irengü dedi ki:

    Çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunanları kutlar sevgi ve saygılarımı iletirim.
    Vatan Ttoprağı Kutsaldır Kaderine Terk Edilemez
    Bu günün YAVRU TEMA çocukları yarının vekili, bakanı,
    anası, babası,doktoru, avukatı,ustası, çırağı sorumlu vatandaşı ve her şeyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR