MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Geleceğin Araba Tasarımcısı Otizmli Mesut’un Sergisi Optimumda!
Geleceğin Araba Tasarımcısı Otizmli Mesut’un Sergisi Optimumda!


İstanbul Optimum Outlet, 10 yaşındaki otizmli Mehmet Mesut Uygun’un araba tasarımlarından oluşan sergiye ev sahipliği yapıyor. Optimum’daki sergi, 20 Temmuz tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

 

İlkokul 4. sınıfta tam kaynaştırma eğitimi alan Mehmet Mesut Uygun, çizdiği araba tasarımları ile dikkat çekiyor. En büyük hayali, büyüdüğü zaman araba tasarımcısı olmak olan Uygun’un çalışmaları, Peter Schreyer, Chris Bangle, Viladimir Nikolic, Iam Callum, Jason Castriota, Luciano Bove ve Tom Tjiaarda gibi dünyaca ünlü araba tasarımcılarından övgü dolu mektuplar aldı.

 

Mehmet Mesut Uygun’un Murat Günak, Uğur Şahin ve Hasip Girgin gibi tanınmış Türk araba tasarımcılarının da takdirle karşıladığı çalışmalarından oluşan eserler, otomobil sektörünün dev isimlerinin de beğenisini topladı.

 

Kaliteyi en uygun fiyatlarla ziyaretçilerine sunmasının yanı sıra düzenlediği kültür-sanat aktiviteleri ve sergilerle alışverişi keyif haline dönüştüren İstanbul Optimum Outlet’teki sergi, hiçbir şeyin hayal gücüne engel olamayacağının bir kanıtı olarak ziyaretçilerini bekliyor.

📆 16 Temmuz 2014 Çarşamba 11:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR