MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel » Derya Can’dan Yeni Dünya Rekoru Denemesi!
Derya Can’dan Yeni Dünya Rekoru Denemesi!


Serbest dalış dünya rekortmeni Derya Can, 20-22 Temmuz tarihleri arasında Kaş Antalya’da gerçekleştireceği rekor denemesine hazırlanıyor. Arnica sponsorluğunda çalışmalarını yürüten Derya Can iki disiplinde kendi rekorunu bir disiplinde ise İtalyan’lara ait rekoru kırmayı hedefliyor.

 

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Spor Kulübü SAS-Sualtı Sporları üyesi milli sporcu Derya Can, Antalya’nın Kaş ilçesinde yeni dünya rekoru dalış denemeleri için dalış çalışmalarına başladı. Derya Can 20-21-22 Temmuzgünlerinde yeni dünya rekorları için dalış yapacak.

 

 

Rekor denemesi çalışmalarını yürüten Derya Can, “2013 Ekim ayında üst üste kırdığım dünya rekorları beni çok mutlu etmişti. Şimdi ise yine kendi rekorlarımı kırmaya hazırlanıyorum. İlk disiplindeki 2 rekor denememi Soma’da maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerine ve 11 Mayıs 2014’de çok erken yaşta aramızdan ayrılan doğa dostu ODTÜ SAS’ın kurucularından K. Gökhan TÜRE’yeadayacağım.

 

İkinci disiplindeki rekor denememde ise nefesimi aynı heyecanı paylaşacağım Cem Esmeray için tutacağım.Bu rekorlar, Türkiye’nin tanıtımına yapacağı katkı açısından benim için çok önemli. Bundan dolayı rekorun Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kullanılmasını arzu ediyorum.” dedi.

Derya Can’ın önceki rekorları…

2013 serbest dalış dünya şampiyonasında dünya ikinciliği bulunan milli sporcu geçen yıl Ekimayında 2 dünya rekoru daha kırdı. Derya Can 17 Ekim’de “değişken ağırlıklı, paletsiz derin dalışta”-71 metreye inerek dünya rekoru kırmıştı. Milli sporcu bu alandaki dünya rekorunu 1 dakika 56 saniyede kırmayı başardı.

 

 

Can 19 Ekim’de, “Paletsiz ip destekli” dalışında -71 metreye 1 dakika 12 saniyede ulaştı. Su altında 2 dakika 31 saniye kalan Can, daha önce denenmemiş olan bu alanda dünya rekorunun sahibi oldu.

 

📆 15 Temmuz 2014 Salı 10:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR