MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel » Yıldız Teknik Üniversitesi 99. Mezunlarını Verdi
Yıldız Teknik Üniversitesi 99. Mezunlarını Verdi


Yıldız Teknik Üniversitesi’ndeki eğitimlerini başarıyla tamamlayarak mezun olamaya hak kazanan öğrenciler diplomalarını aldı. İlk mezunlarını 1915’de veren Yıldız Teknik Üniversitesi’nin 99’uncu mezunları hep birlikte keplerini havaya atarak, sevinçlerini aileleriyle paylaştı.

 
1911’de Kondüktör Mekteb-i Âlisi adıyla kurulup 22 Ağustos’ta eğitim hayatına başlayan Yıldız Teknik Üniversitesi, 1915’de ilk mezunlarını vermesinin ardından, 99. Mezunları olan ‘2013-2014 Akademik Yılı’ mezunlarını da verdi. Mezuniyet ve ödül törenlerinde 10 Fakülte, 2 Meslek Yüksekokulu ve 2 Enstitüden mezun olan 4 bin 41 Yıldızlı öğrenci diplomalarını alarak yeni hayatlarına ilk adımlarını attı. Mezuniyet töreninde üniversite geneli, fakültelerinde ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.

 
YTÜ Davutpaşa Kampüsü 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet törenlerine Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yusuf Ayvaz, Prof. Dr. Haluk Görgün, Prof. Dr. Turgut Kocatürk, YTÜ Öğretim Üyeleri, mezun öğrencilerin aileleri katıldı.

 
Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, yatırımların en değerlisinin insana yapılan yatırım olduğunu belirterek öğretim üyeleri mezun öğrenciler ve ailelerini tebrik etti.
İnsana yapılacak yatırımların büyük bir sabır ve özveri istediğini aktaran Rektör Yüksek, “Eğitim zahmetli ve pahalı bir iştir, ancak eğitilmemenin bedeli, kişiler için de, ülkeler için de çok daha pahalıdır.“ şeklinde konuştu.

 

Öğrencilere gelecek hayatları ile ilgili tavsiye ve uyarılarda bulunan Rektör Yüksek, “ Ülkenize, üniversitenize ve geleceğinize olan inancınızı ve kendinize olan güveninizi kaybetmeyin. Yıldız Teknik Üniversitesinden mezun olmanın gücünü, ayrıcalığını ve mutluluğunu kalbinizden eksik etmeyiniz.” ifadelerini kullandı.

 
Fakülte Dekanları, Bölüm Başkanları ve mezun öğrenciler adına dereceye giren öğrencilerin yaptıkları konuşmaların ardından, eğitimleri boyunca gösterdikleri başarı ile diplomalarını almaya hak kazanan öğrencilere diplomaları verildi.
Törenlerde ayrıca okulu dereceye girerek bitiren öğrencilere de ödülleri verildi. www.yildiztekniktv.com dan canlı olarak yayınlanan mezuniyet törenlerini, 30 Binin üzerinde kişi online olarak izledi.

📆 15 Temmuz 2014 Salı 10:43   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR