MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Manşet, Toplum » Ataşehir’den “Laz Marks” Geçti
Ataşehir’den “Laz Marks” Geçti


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin,  27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Ataşehirlileri Tiyatro ile buluşturduğu etkinlikler Haldun Açıksözlü’nün, Yılmaz Okumuş’un “Laz Kapital” isimli kitabından uyarladığı “Laz Marks” isimli eseri ile başladı.

Ataşehir Belediyesi’nce 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle gerçekleştirilen “Ataşehirliler Tiyatro ile Buluşuyor” etkinlileri başladı. Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi’nde ücretsiz olarak gerçekleştirilen etkinliğin ilk oyununa Ataşehirliler büyük ilgi gösterdi. 800 kişilik salonda tek bir koltuk bile boş kalmadı. Davetiyelerin Ataşehir Belediyesi’nden ücretsiz olarak alınabildiği etkinliğin startı Canşenliği Oyuncuları’nın “Laz Marks” isimli eseri ile verildi.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediye Meclisi Başkanvekili Hüseyin Çulha, çok sayıda belediye meclis üyesi, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Hışman, Ataşehir CHP İlçe Başkanı Kaya Uluyılmaz’ın da izlediği, Karadeniz bölgesinin günlük yaşamdaki keskin zekalılığı, ironik karikatürize diyalogları ve davranışlarını işleyen tek kişilik oyun “Laz Marks” salonu dolduranlarca ayakta alkışlandı. 

Tuncay Akgün tarafından hazırlanan ve Karadeniz”in renkliliğini gösteren desen eşliğinde oyunu sergileyen Haldun Açıksözlü, gelinen siyasal ve ekonomik süreç gereği bu çalışmayı, bir oyun ya da bir gösteriden ziyade, bir hareket olarak gördüklerini belirtti. Karadeniz insanının çok renkli yaşamından birçok simgenin yanı sıra Trabzonspor’un da çokça kullanıldığı oyun “Laz Marks” ın `Bu maçu alacauk başka yolu yok uşağum` mesajı ile sona erdi.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, dakikalarca ayakta alkışlanan Haldun Açıksözlü’ye çiçek verdi ve “Genç belediyemizin bu etkinliğinde yer aldığı için Canşenliği Oyuncuları’na Ataşehirliler adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Ataşehir Tiyatro ile Buluşuyor” etkinliği 29 Mart Pazartesi günü “Ortaoyuncular-Ferhan Şensoy’un Ruhundan Tramvay Geçen Adam” oyunu ile devam edecek.

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 26 Mart 2010 Cuma 11:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR