MENÜ ☰
Volimax
Şeref Bey Döner
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Manşet, Toplum » Genç Yönetmenler Kadıköy’de buluşuyor!
Genç Yönetmenler Kadıköy’de buluşuyor!


Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu’nun düzenlediği “Ulusal Kadıköy Kısa Film Yarışması”nın jüri üyeleri 24 Mart’ta Sürmeli Hotel İstanbul’da gerçekleştirilen basın toplantısında açıklandı.

 

Sinema alanındaki yeni atılımları ve genç sanatçıları desteklemek amacıyla Uluslararası Lions Dernekleri 118-Y Yönetim Çevresi Federasyonu tarafından düzenlenen “ULUSAL KADIKÖY KISA FİLM YARIŞMASI”nın jüri üyeleri belli oldu. IGLO’nun ana sponsorluğunda SE-SAM ve Kadıköy Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen yarışmanın jüri üyeleri şöyle:

 

Yapımcı ve reklamcı Nesteren Davutoğlu, yönetmen ve SE-SAM Başkanı Yılmaz Atadeniz, yönetmen ve senarist Yusuf Kurçenli, IGLO Türkiye Başkanı Caner Tunaman, tiyatro oyuncusu Dilek Türker, Uluslararası Lions Kulüpleri Md 118 Konsey Başkanı Kazım Kocadağ, tiyatro ve sinema oyuncusu İzzet Günay

Jüri üyelerinin o birliği ile jüri başkanı seçtikleri ünlü tiyatro oyuncusu Dilek Türker şöyle konuştu:

“Bu proje beni çok heyecanlandırdı. Bir sivil toplum kuruluşunun böyle kalıcı ve ileriye dönük bir projeye imza atmış olması çok önemli. Sanatın birincil değer olarak algılanması beni çok heyecanlandırdı. Onur, sevinç ve coşkuyla çalışacağız. Bu proje gençlerimize, güzel bir yol açacak örnek bir model oluşturacak.”

Diğer jüri üyeleri “Ulusal Kadıköy Kısa Film Yarışması” hakkındaki görüşlerini paylaştılar.     

Ünlü sanatçı İzzet Günay:

“Ulusal Kadıköy Kısa Film Yarışması’nın gençlere yönelik olması çok önemli… Genç bir nüfusa sahibiz. Türkiye’nin daha iyi yerlere gelebilmesi için gençlere destek olmak gerekiyor. Umarım bu önemli projeyle gençlere faydalı olabiliriz.”

 

 

Yapımcı ve reklamcı Nesteren Davutoğlu:

“Kim bilir gençler bu filmleri ne heyecanlarla çektiler. Gençlere bu konuda bir desteğimiz olabilirse ne mutlu… İyi ve faydalı bir projenin içinde yer alıyoruz. Bu da topluma değer katacaktır.”  

 

Yönetmen ve senarist Yusuf Kurçenli:

“Doğru ve dürüst bir seçim yapacağız. Doğru ve dürüst gerekçeler sunacağız. Gençlere bazı önerilerimiz olabilir. İşi bu ciddiyetle yapacağız.”

İglo Türkiye Başkanı Caner Tunaman:

“En ileri iletişim teknolojisi sinema… Sinemanın sonu yok. Teknoloji hiç durmadan gelişiyor. Gençlere bu desteği verebilmek çok önemli.”

Uluslararası Lions Kulüpleri Md 118 Konsey Başkanı Kazım Kocadağ:

“Lions, diğer sivil toplum kuruluşlarından çok farklı… Geniş ve değişik bir görüş açısıyla hizmet götürüyoruz. Sanata çok önem veriyoruz. Sanat, spor, eğitim ve sağlık gibi toplumu ilgilendiren her konu ve toplumun her kesimindeki insanlar bizim için önemli. Onlara her alanda hizmet götürmek istiyoruz.”                                                                                                                    

Ulusal ölçekte düzenlenen, “Çocuk” konulu yarışmaya, üniversitelerin iletişim fakültelerinde ve görsel bölümlerinde okuyan,  sinema televizyon dallarında öğrenim gören genç yönetmenler başvurdu. 10 dakikalık 33 eserin katıldığı yarışmanın sonuçları 21 Mayıs’ta açıklanacak. Yarışmada, “En İyi Kısa Film” dalında ilk üçe girenlere toplam 15 bin TL ödül verilecek.

 

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 25 Mart 2010 Perşembe 10:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR