MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Bostancı, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Polis Müdürüne 300 yıllık dede bağlaması hediye edildi
Polis Müdürüne 300 yıllık dede bağlaması hediye edildi


Engelliler dans ve müzik gösterisi ile büyüledi / Polis müdürüne dede bağlaması hediye edildi

Tunceli Bedensel Engelliler Derneği yararına Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, engellilerden oluşan müzik ve folklor ekiplerinin gösterisi büyük ilgi gördü. Tunceli eski Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz’a, desteklerinden ötürü 300 yıllık bir dede bağlaması hediye edildi.

Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, CHP Engelliler Üst Kurulu Üyesi Gökhan Canoğlu, Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkanı Yılmaz Demirel, eski Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz’ın da aralarında bulunduğu birçok davetli katıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, “Biz CHP grubu olarak engelli kardeşlerimizin her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Bunu bir siyaset malzemesi olarak asla kullanmadık. Bu konuda 38 kanun teklifi, 28 araştırma önergesi ve 250 soru önergesi verdik. Asıl engel, insanların zihinlerindeki engellerdir” dedi.

EMNİYET MÜDÜRÜ’NE DEDE BAĞLAMASI

Akkaya’nın konuşmasından sonra Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’a, engelli vatandaşlarımıza vermiş olduğu destekten ötürü plaket takdim edildi. Kılıç plaketini, Türkiye Ortopedik Özürlüler Federasyonu Genel Sekreteri Gürkan Canol’un elinden aldı. Kılıç, “Asıl engel zihnimizde kurduğumuz engelledir.

Güya biz sağlıklı insanlarız ama engellilerimize engel koyan da bizleriz. Dersim’den gelen canlar, Munzur Dağı’nın eteklerinde yaşayan kardeşlerimize dostluk elimizi uzatmamız lazım” diye konuştu. Tunceli’de görev yaptığı yıllar içerisinde bedensel engelli vatandaşlara destek olan eski Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz’a da, desteklerinden ötürü 300 yıllık bir dede bağlaması hediye edildi.

GÖSTERİ NEFES KESTİ

Etkinlikte, bedensel engelli vatandaşların oluşturduğu Bremen Mızıkacıları Grubu’nun perküsyon gösterisi nefes kesti. Yer yer annelerin de katıldığı gösteri izleyenleri büyülerken, folklor ekibi de büyük beğeni topladı. Mustafa Özarslan, Emre Saltık, Yılmaz Çelik ve Aynur Haşhaş da türküleriyle engellilere destek verdi.

📆 07 Temmuz 2014 Pazartesi 10:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR