MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » NCA-Küçük Kültür Ataşeleri yola çıkıyor
NCA-Küçük Kültür Ataşeleri yola çıkıyor


CA® ( National Cultural Association ), Kültürlerarası Lise Öğrenci Değişim Programı ve Özel Lise Programı kapsamında gelecek yıl ülkelerini yurtdışında temsil edecek Küçük Kültür Ateaşeleri Istanbul’da oryantasyon eğitimine alınıyor.

2013-2014 eğitim yılında yurt çapında yapılan seçmelerde başarılı olan ve programa Kabul hakkı elde eden lise öğrencilerinin katıldığı NCA Istanbul oryantasyon programı,13-15 Temmuz 2014 tarihleri arasında Istanbul Double Tree Hilton Moda ‘da gerçekleştiriliyor.
2014-2015 akademik yılında lise eğitimlerini, Amerika ve Kanada, devam edecek olan lise öğrenciler yurtdışına çıkış öncesi , üç gün boyunca bir dizi eğitim seminerlerine katılacaklar. Gidecekleri ülkenin eğitim sistemi, okul ve aile ilişkileri, toplumsal kurallar, Türkiye’nin tanıtılması, kültürel farklar, vize işlemleri ve yolculukları hakkında seminerlere katılacak olan öğrenciler hem bilgi edinecekler hem de gidip dönmüş öğrencilerle bir araya gelerek yaşanmış tecrübeleri ilk ağızdan dinleyecekler.

15 Temmuz günü velilerinde katılımına açık olan Son Dakika Hatırlatmaları semineri sonrası öğrenciler yurtdışında eğitime hazır hale gelecekler. Yurtdışından temsilciler ve uzmanlarında katılacağı oryantasyonda öğrencileri gidecekleri ülkeye tam olarak hazır hale getirmeyi amaçlıyor.

Amerika ve Kanada da devlet lisesinde eğitim alıp bir aile yanında konuk edilecek öğrenciler farklı okul ve bölgelere gidecek ve ülkelerini orada temsil edecekler. Oryantasyon 13 Temmuz tarihinde öğleden sonra yapılacak açılış semineri ile oryantasyon programına başlayacak. NCA yöneticileri, danışmanları ve returnee (programa daha once katılmış) öğrencilerin hazır bulunduğu seminerde bütün öğrenciler birbirleriyle tanışma fırsatı yakalayacak.

Yıl içerisinde uzman eğitim danışmanlarıyla hazırlanarak yurtdışı liselerine yerleştirmeleri yapılan ve yoğun geçen başvuru sürecini geride bırakan öğrenciler bundan sonraki süreçte kendilerini bekleyen yeni hayatları hakkında detaylı bilgi ve bir dizi eğitim alacaklar.

Lise eğitiminin tamamını veya bir kısmını yurtdışında geçirmeye hazırlanan öğrenciler oryantasyon programı süresince yapılacak seminerlerde; aile ve okul ilişkileri, sorunlar ve çözümleri, ders seçimi toplumsal kurallar, kültür şoku ve yurtdışı üniversite başvuruları,yolculuk ve vize işlemleri gibi pek çok konuda eğitim alacaklar .

NCA nin her yıl Türkiye genelinde yapılan çalışmalarla seçilecek lise öğrencilerinden biri olmak için www.nca world.org sitesinden başvuru yapılabilir veya +90 216 408 10 71 numaralı telefondan arayarak NCA eğitim danışmanlarından bilgi alınabilir . Ayrıca ilk öğretimden itibaren öğrencilerin potansiyel analizi ve eğitim planlamasını yapabilmek ve böylece hayalleri süsleyen HARWARD- MIT- YALE -STANFORD gibi dünyanın seçkin okullarında eğitim almak mümkün.
Uzmanlar eşliğinde yapılacak potansiyel analizi ve akademik planlamalar ile akademik ve sosyal hayat dengesini koruyarak eğitim sürecini yönetmek mümkün. Uzmanlar eşliğinde yapılacak birebir görüşmeler işin nca@ncaworld.org tan randevu alınabilir.

📆 07 Temmuz 2014 Pazartesi 09:53   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR