MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » YTÜ geleceğin yıldızlarını bekliyor
YTÜ geleceğin yıldızlarını bekliyor


Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), düzenleyeceği ‘Yıldız Tanıtım Günleri’ ile 2014 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’de başarılı olan üniversite adaylarına üniversite yaşamı ve meslek seçimi hakkında geniş çaplı bilgi verecek.

 
Tarihten aldığı köklü mirası teknolojiyle birleştirerek geleceğe taşıyan asırlık üniversite, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ), LYS’yi kazanan üniversite adaylarına ‘Yıldız Teknik Üniversitesi Tanıtım Günleri’ düzenleyecek. Tüm bölümlerden akademisyenlerle birebir iletişim kurma fırsatı bulan öğrenciler, bölümlerin tanıtıldığı özel oturumlarda bölümlere ilişkin tüm konularda bilgi edinirken, akademik imkânların yanı sıra öğrenci topluluklarından sosyal tesislere, kütüphaneden burslara kadar birçok alanda fikir sahibi olacak. 10 fakültede 37 bölümden uzman akademisyenler Davutpaşa Kampüsü’ndeki 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında kurdukları bilgilendirme stantlarıyla üniversite imkanları ve eğitim sistemi konusunda öğrencileri ve aileleri bilgilendirecek.

ytü gelecegin yildizlari
Aday öğrenci ve aileleri, genel bilgilendirme sonrasında, eğitim, araştırma ve kültür ortamı ile tercih edilen ‘Bir Dünya Üniversitesi’ olma yolunda ilerleyen, 1 milyon 350 bin metrekare alanda kurulan Yıldız Teknik Üniversitesinin Davutpaşa Kampüsü’nü ve son teknoloji ile donatılmış laboratuvarları gezme fırsatı bulacak. Akademisyenlerden oluşan kadronun eşlik edeceği geziler sırasında öğrencilere ve ailelerine tanıtıcı broşürler, hediyeler ve promosyonlar verilecek.

 
14-17 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek tanıtım günleri boyunca 10 fakültede 41 bölüm Davutpaşa Kampüsü’ndeki 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kongre ve Kültür Merkezi Fuaye alanında kuracakları tanıtım stantları ile öğrenci ve ailelerle buluşacak. Üniversite adayları 10.00-16.00 saatleri arasında tanıtım günleri etkinliğine katılabilecek.

Galeri
📆 03 Temmuz 2014 Perşembe 12:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR