MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » Çocuklara Özel Atölye Programları Cam Ocağı Vakfı’nda!
Çocuklara Özel Atölye Programları Cam Ocağı Vakfı’nda!


Tüm yıl boyunca fırınları hiç durmadan çalışan Cam Ocağı Vakfı, çocukların yaratıcılıklarını geliştirecek atölye çalışmaları ile küçük cam meraklılarının kendi sanat eserlerini yaratmaları için Riva Nehri kıyısındaki kampüsüne bekliyor.

 

 

Cam üfleme, füzyon ve boncuk olmak üzere üç farklı atölye programı ile Cam Ocağı Vakfı çocuklara unutamayacakları bir yaz tatili yaşatıyor. İkramlar ile tatlandırılan molalarla toplam 3 saati bulan bu atölye programları çocuklara eğlenceli ve heyecanlı bir gün geçirterek farklı bir deneyim yaşatma fırsatı sunuyor.

 

 

İster renkli cam çubukları eritilip yepyeni camdan şekiller oluşturabilecekleri alevle çalışma atölyesi, ister sıcak camın üflenerek ve çeşitli aletler yardımıyla şekillendirildiği cam üfleme atölyesi, isterse de iki veya daha fazla cam parçasının istenilen kompozisyonda sıcaklık yardımıyla tek bir cam parçaya dönüştürüldüğü füzyon atölyesi… Her yaş grubundan çocuğun katılabileceği bu atölye programlarında çocuklar cam ustalarının gözetiminden ayrılmadan camın nefes kesen dünyasıyla tanışacaklar.

 

 

Yaz boyunca eğlenmek, eğlenirken öğrenmek, yaratıcılıklarının farklı yanlarını ortaya çıkarmak için tüm çocuklar Cam Ocağı Vakfı’na bekleniyor. Atölye programları süresince çocuklar katılacakları sanat etkinlikleriyle birlikte Riva Nehri kıyısındaki doğayla iç içe kampüste bir gün geçirmenin mutluluğunu da yaşayacaklar.

 

 

Cam Ocağı Vakfı Hakkında:

Türkiye’nin ilk ve tek Cam Ocağı Vakfı, 2.500 m2’si kapalı olmak üzere, 20.000 m2 alana yayılan mekanıyla, Riva Nehri kıyısında, orman içindeki kampüsünde cam sanatını yaymayı ve cama ilgi duyanları cam sanatçılarıyla buluşturmayı amaçlıyor. Dünya standartlarında bir cam merkezi olarak hizmet veren Cam Ocağı Türkiye’de cam sanatının güzel sanatlar dallarından biri haline gelmesini hedefliyor.

 

Cam Ocağı, Lino Tagliapietra, Dale Chihuly gibi dünya çapında isim yapmış cam sanatçılarını ağırlayarak, iki günlük ve iki haftalık yoğun programlarıyla farklı cam tekniklerini yerli ve yabancı öğrencilerle tanıştırıyor. Iki günlük atölye çalışmalarında katılımcılar cam üfleme, füzyon, kalıpla şekillendirme, boncuk yapımı gibi tekniklerle camla ilk tanışma fırsatını yakalıyor, iki haftalık yoğun atölye çalışmalarıyla kendilerini geliştirebiliyor.

 

Sıcak cam üfleme, sıcak cam dökümü, kalıpla cam şekillendirme, füzyon, alevle çalışma, boncuk yapımı, kalıpla şekillendirilmiş cam boyama, gravür, mozaik, Venedik tekniğiyle cam mineleme gibi camın her dalından tekniklerle yapılan atölye çalışmaları, uluslararası cam sanatçılarının liderliğinde Mayıs-Eylül ayları arasına yayılıyor.

 

Emay, mumla mücevher yapımı ve metal işleme gibi kısa atölye çalışmaları ise tüm yıl devam ediyor. Sanat ve doğayla iç içe bir gün geçirmek üzere Cam Ocağı’nı ziyaret edenler butik cam üretimini izleyebiliyor, küçük uygulamalar yapabiliyorlar. Ziyaretçiler ayrıca dünyaca ünlü sanatçıların eserleri, geleneksel Beykoz camından örnekler ve Cam Ocağı’nda üretim yapan başka markaların ürünlerinin satışa sunulduğu showroom’u gezebiliyor

📆 30 Haziran 2014 Pazartesi 09:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR