MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Suat Kılıç’tan takipçilerine 400 Kur’an-Kerim Meali
Suat Kılıç’tan takipçilerine 400 Kur’an-Kerim Meali


Sosyal medyada 1 milyona yakın takipçisi olan ve takipçileriyle üst düzey etkileşimi ile dikkat çeken Gençlik ve Spor Eski Bakanı, Ak Parti Samsun Milletvekili Suat Kılıç takipçilerine 400 Kur’an-Kerim meali hediye ederek farklı bir faaliyete imza attı.

 

Kargo ücreti de Kılıç’tan

Takipçilerine 200 Twitter’dan 200 Facebook’tan olmak üzere toplam 400 meal armağan eden Kılıç. Şanslı isimleri twit veya paylaşımı retwit edenlerden rasgele seçiyor.

 

İlk emir, oku! Oku, anla, uygula.

Diyanet işleri başkanlığından ücreti mukabilinde temin edilen meallerin kargo ücreti Suat Kılıç tarafından karşılanıyor.

Konuyla alakalı ulkeajans.com sitesinin sorularını yanıtlayan Suat Kılıç “İlk emir, oku! Oku, anla, uygula. Allah kelamı okunmalı ki yeni nesiller etiket Müslümanı değil, ruh ve mana insanı olmalı. Eleştiriler aldım, önemi yok. Takdir cümleleri duydum, onun da önemi yok. Hasedi, fesadı bırakıp iyi ve güzel olanı tavsiye edelim. Sadece ben, sen değil, hepimiz. Dine dair bilgiye ve ilme sahip olmadan dindar olmak mümkün mü?

 

 

Milletimizin en büyük zenginliği gençlerimize her zaman okumalarını tavsiye ettik. Onlara hep; bugünü anlamanın, yarına yön verecek fikirlerin ve geçmişi hissetmenin formülünü yalnızca kitaplarda bulabilirsiniz dedik. Bunu sözde bırakmadık, mümkün oldukça onlara kitaplar armağan ettik. Şimdi ise 11 ayın sultanıyla buluşmak üzereyken, gençlerimize yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim mealini armağan etme mutluluğunu yaşıyoruz. Gençlerimiz okusunlar, okumakla kalmayıp anlasınlar diye. Bu mutluluğumuz gençlerimizin Kur’an Meali konusunda gösterdiği muazzam ilgi ile katlanarak artıyor. İnanıyorum ki; onlar okumaya, hele ki kitapların en yücesini okumaya bu denli hevesli oldukları sürece, ülkemiz ve milletimizin güçlü yarınları çok yakındır.” Açıklamasında bulundu.

 

Bu işi her zaman yapıyor

Suat Kılıç’ın sosyal medya üzerinden, dönem dönem farklı kitap hediyeleri ve önerileri de yaptığı öğrenildi. Fatih Sultan Mehmet’in vefat yıldönümü vesilesiyle Mustafa Armağan’ın Fatihin Rüyası isimli kitabını 20 takipçisine gönderen Kılıç’ın bir sonraki projesi heyecanla bekleniyor.

📆 24 Haziran 2014 Salı 12:02   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR