MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Spor, Toplum » Karanlığın Vikingleri Yelken Yarışı’na Hazırlanıyor
Karanlığın Vikingleri Yelken Yarışı’na Hazırlanıyor


Kadıköy Belediyesi öncülüğünde gerçekleşen “Karanlığın Vikingleri 2014 Yelken Yarışı” 26 Haziran’da gerçekleşiyor.

 

Görme engellilerin sporun birçok dalında olduğu gibi yelken sporunda da engel tanımadıklarını göstermek amacıyla hayata geçirilecek yelken yarışına başta Hedef Yelken ve İTÜ Yelken olmak üzere 6 Nokta Görme Engelliler Derneği, Galatasaray Rotaract Kulübü ve DAKSAR’ın aralarında olduğu çok sayıda sivil toplum kuruluşu destek veriyor.

 

 

 

26 Haziran Perşembe günü gerçekleşecek etkinlikte Hedef Yelkene ait teknelerle 12 görme engelli yurttaşımız kendi aralarında kısa rota yarışması gerçekleştirecek.

 

Yarış öncesinde 12, 16, 17 Haziran tarihlerinde dörder kişilik ekiplerle antrenman ve eğitim çalışmaları düzenlendi. Dümen, ana yelken ve cenoa yelken kullanım pratiği kazanan görme engelliler, 26 Haziran’da gerçekleşecek yelken yarışına hazırlandılar.

 

Üç takımdan oluşacak 12 kişinin yanında Hedef Yelken ve İTÜ Yelken’in deneyimli yarışçılarından oluşacak 12 kişilik gönüllü ekibiyle güvenli bir yarış düzenlenecek. Kendilerine “Karanlığın Vikingleri” diyen görme engellilerin yelken yarışı, 12:30’da Kalamış’tan başlıyor.

Kalamış Parkı’ndan izlenebilecek yarış görme engelliler için sesli olarak anlatılacak. Yarış sonunda düzenlenecek ödül töreni ile etkinlik sona erecek.

📆 23 Haziran 2014 Pazartesi 11:36   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR