MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Yılın Beğenilen Amatör Koroları ve sunucuları ödülleri dağıtıldı
Yılın Beğenilen Amatör Koroları ve sunucuları ödülleri dağıtıldı


TÜRK SANAT MÜZİĞİ VE TÜRK HALK MÜZİĞİ AMATÖRKOROLARI İLE EN İYİ AMAÖT KORO SUNUCULARI ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU.

 

TANINMIŞ SÖZ YAZARI VE SUNUCU MÜNİRE AKSARAY, EN İYİ SUNUCU ÖDÜLÜNÜ ALACAĞI GÜN TOPRAĞA VERİLDİ VE ÖDÜLÜNÜ ANNESİ ALDI.

 

Kadıköy Belediyesi Müzik Gönüllüleri ve BTH TV’nin düzenlediği, 6. Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği Amatör Koroları ile en beğenilen amatör koro sunucuları ödülleri, 12 Haziran 2014 tarihinde Kadıköy Evlendirme Salonunda dağıtıldı.

 

 

Son 6 yıldır Türk Sanat Müziği Koroları arasından halk tarafından en beğenilen koroların belirlendiği yarışmaya, bu yıl ilk defa Türk Halk Müziği ve Amatör Sunucu ödülleri de eklendi.

Marmara Bölgesindeki Amatör korolar arasından, internet üzerinde, BTH TV’de halk oylaması ile en iyilerin belirlendiği yarışmaya, Türk Sanat Müziğinde 265, Türk Halk Müziğinde 35, Amatör Sunucu dalında da 35 yarışmacı katıldı.

İnternet üzerinden yapılan halk oylaması sonucu; 21 Türk Sanat Müziği Korosu ve 9 Türk Halk Müziği Korosu ile 10 erkek, 10 kadın Amatör Sunucu en beğenilenler arasında yer alarak ödül almaya hak kazandılar.

Gecenin sunumu, oylama sonucu en yüksek puan alan, kadın sunucu Hülya Sümer ile erkek sunucu Dr. Özer Öztekin tarafından yapıldı.

En beğenilen sunucular arasında yer alan, ancak geçirdiği hastalık sonucu vefat eden ve ödül günü toprağa verilen tanınmış söz yazarı ve sunucu Münire Aksaray’ın ödülü annesine verildi.

Aynı gün kızını toprağa veren anne Aksaray, ödülü alırken gözyaşlarına hakim olamadı ve “-Bu ödülü onun ruhuna hediye olarak gönderiyorum” Dedi.

Ödüller sahiplerine Kadıköy Belediyesi Gönüllü Eğitim ve Danışma Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi ve Kültür Sanat Sorumlusu Nesibe Müsevitoğlu ve BTH TV yetkilisi Mürşide Akgün tarafından verildi.

Ödüllerinin alan koro şefleri, halk oylaması sonucu dereceye girmenin mutluluğunu ifade ettiler ve organizasyonu gerçekleştiren BTH TV ve Müzik Gönüllülerine teşekkür ettiler.

Amatör Korolar ve sunuculara verilen ödüllerin yanı sıra BTH TV Özel ödülleri de aynı gece sahiplerini buldu.

 

 

 

BTH TV ÖZEL ÖDÜLLERİ;

Yılın Kültür ve Sanata en çok hizmet eden dergisi ödülüne Ulusal Bilim ve Kültür Dergisi “ KIRINTI” layık görüldü. Derginin imtiyaz sahibi Osman Ünal’a ödülünü, yine derginin de Sanat Danışmanı olan Nesibe Müsevitoğlu tarafından verildi.

BTH TV Yılın en sevilen radyosu ödlü “ Radyo Alaturka” ya verilirken, ödülü Radyo Alaturka Genel Yayın Yönetmeni Seçil Süslü aldı.

BTH TV En beğenilen program Yapımcıları Ödülleri Atılay Erge ve Nesibe Müsevitoğlu’nun olurken; Türk Kalp Müziği Korosu Şefi Pınar yalçın’a, çok sesli müzik icra eden koro ödülü Yıldızlar Musiki Topluluğu Şefi Hüsnü Çakman’a da Türk Müziğine değişik yorum getiren koro özel ödül verildi.

 

 

 

 

Gecenin sponsoru Özel Bölge Hastanesinin Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turgut Göksoy da gecede bir konuşma yaptı ve sanatsal etkinliklere hastane yönetimi olarak destek vermekten büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Gecenin sonunda, Pentatonik Türk Müziği Korosu muhteşem bir konser verirken, semazenlerin sema gösterisi izleyenleri büyüledi.

 

Etiketler:
📆 23 Haziran 2014 Pazartesi 10:21   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR