MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Ataşehir, Belediye, Flaş, Genel, Toplum » İstanbul’da toplanan atık pilin %20’si Ataşehir’den…
İstanbul’da toplanan atık pilin %20’si Ataşehir’den…


ATIK PİL TOPLAMA KAMPANYASINDA ATAŞEHİR’İN BÜYÜK BAŞARISI

TAP derneğinin geleneksel olarak  düzenlediği 2013-14 öğretim yılına ait okullar arası ödüllü atık pil toplama  yarışması sonuçlandı.

Ataşehir Belediyesi 12.031 kg atık pil toplayarak birinci oldu…

İstanbul’da toplanan atık pilin %20’si Ataşehir’den…

 

 

 

2013-14 öğretim yılına ait okullar arası ödüllü atık pil toplama  yarışması sonuçlandı. Ataşehir Belediyesi 12.031 kg atık pil ile yarışmanın birincisi olurken, ikinciliği 3.765 kg ile Bayrampaşa Belediyesi, üçüncülüğü ise 3.100 kg ile Sultanbeyli Belediyesi aldı. İstanbul’da toplanan atık pil miktarı olan 62.939 kg göz önüne alındığında, Ataşehir ilçesi bu miktarın yaklaşık % 20’sini tek başına toplayarak büyük bir başarıya da imza attı.

Ataşehir belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal’a göre başarının sırrı bazı okullara yerleştirilen atık pil toplama makinelerinde yatıyor. Ayrıca belediyenin kampanya döneminde çok etkili bir stratejiyle kampanyayı desteklemesi de Ataşehir’e bu başarıyı getirmiş.

En çok atık pilin Sare Selahattin İlkokulu’nda toplandığı Ataşehir’de başarılı atık pil toplayıcıları Ataşehir Belediyesi tarafından 92 adet tablet bilgisayar ve 75 adet fotoğraf makinesinin yanı sıra yüzlerce mp3, flash bellek ve kulaklıklarla ödüllendirildi. TAP Derneği de ilçe sınırlarındaki en çok atık pil toplayan ilk 3 okula fotokopi makinesi, laboratuvar seti ve satranç seti hediye etti.

📆 20 Haziran 2014 Cuma 12:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR