MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Toplum » Ataşehir Sanat Şehri oluyor…!
Ataşehir Sanat Şehri oluyor…!


27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle Ataşehirliler 25 Mart- 12 Nisan tarihleri arasında,  8 tiyatro oyununu ücretsiz izleyecek. Müjdat Gezen, Ferhan Şensoy, Genco Erkal, Süheyl-Behzat Uygur, Yılmaz Onay, Canlar Tiyatrosu, Canşenliği Oyuncuları Ve Ankara Deneme Sahnesi en ünlü eserlerini Ataşehirliler için sahneye koyuyor.

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nün Ataşehirlilerin Tiyatro ile buluşma günleri olarak çeşitli etkinliklerle kutlanacağını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Yeni ve dinamik bir belediye olarak, çağın kulağımıza fısıldadığı ve gör diye işaret parmağıyla gösterdiği yeri görmek ve bilmek zorundayız.” dedi. Yeniliğin her zaman “dirilik” olmadığını, onun diri-dinamik olması için “emek” harcanması gerektiğini vurgulayan Battal İlgezdi, “bu anlamda atacağımız her adımın eskimeden yeni kalması umudunu bir Ataşehirli olarak içimde barındırıyorum” dedi.

Sanatın insanlığın tarihiyle geliştiğini, insanın dirençli yaşama mücadelesinin dev bir kültür birikimi oluşmasını sağladığını belirten Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi şunları söyledi:

“Bu birikimi en belirgin biçimde ritüeller yoluyla gözlemleyebiliyoruz. İşte bu birikimin adı tiyatrodur. Biz de 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle tiyatro sanatının zenginliğini Ataşehirlilerin zenginliği ile buluşturmayı bir görev kabul ettik. Turgut Özakman’ın dediği gibi ‘tiyatro insanı, insanca anlatma sanatıdır’ Böyle bir anlayışla insan odaklı bir dil kurmanın tam zamanıdır. Tüm tiyatrocuların tiyatro severlerin sanatın her dalına emek verenlerin Dünya Tiyatrolar Gününü kutluyorum”

TİYATRO GÜNLERİ PROGRAMI

Ataşehir Zübeyde Hanım Öğretmenevi Tiyatro Salonunda gerçekleştirilecek olan tiaytroseverlerin ücretsiz olarak izleyebilecekleri Ataşehirlileri tiyatro ile buluşturma etkinlikleri programı şöyle:

 

25 Mart 2010 Perşembe: Canşenliği Oyuncuları: Yılmaz Okumuş’un yazdığı LAZ MARKS- Saat: 20.00

 

29 Mart 2010 Pazartesi: Ferhan Şensoy/Ortaoyuncular-RUHUNDAN TRAMVAY GEÇEN ADAM – Saat:20.00

 

 

2 Nisan 2010 Cuma:Yılmaz Onay’ın yazdığı Gülşah Özdemir’in sahneye koyduğu PROMETHEİA – Saat:20.00

 

5 Nisan 2010 Pazartesi: Dostlar Tiyatrosu Nazım Hikmet’in İNSANLARIM – Saat:20.00

 

7 Nisan 2010 Çarşamba: 8 Nisan 2010 Perşembe: Süheyl-Behzat Uygur Tiyatrosu: Neil Simon’un yazdığı TUHAF İKİLİ – Saat: 20.00

 

9 Nisan 2010 Cuma: Canlar Tiyatrosu: Serdar Doğan’ın yazdığı -YANGIN YERİ MARAŞ – SAAT: 20.00

 

 

12 Nisan 2010 Pazartesi: Bilesu Erunus’un yazdığı MİSAFİR adlı oyunu Ankara Deneme Sahnesi sergileyecek. Saat 20.00

Galeri
📆 24 Mart 2010 Çarşamba 12:48   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR