MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Manşet, Toplum » Mimar Mehmet Bölük Büyükada’da Anıldı
Mimar Mehmet Bölük Büyükada’da Anıldı


Mimar – Gazeteci – Yazar Mehmet Bölük, 20 Haziran Cuma günü Büyükada “Mehmet Bölük Kültür Sanat Parkı”nda yapılan konuşmalarla anıldı.
2013 yılında Adalar Belediyesi tarafından açılışı yapılan parkta bir araya gelen sevenleri Mimar Mehmet Bölük’e olan duygu ve anılarını paylaştılar.

 
Adalar CHP İlçe Başkanı Hıdır Delipınar’ın açılış konuşmasını yaptığı anma gününde, Mehmet Bölük’ün ülkemizde yaşanan yolsuzlukların yılmadan üstüne giderek belgeleriyle kanıtladığını belirterek “Siyasi dava arkadaşları olarak bizler Mehmet Bölük’ün inandığı değerler uğruna yapmış olduğu mücadeleyi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.
Gazeteci Yazar Miyase İlknur, Mimar Mehmet Bölük’ü inandığı davanın militanı olduğunu ifade ederek ilkeli duruşuyla bugün özlemini duyduğumuz örnek insanlardan biri olduğunu söyledi.

 
Konuşması esnasında duygulu anlar yaşayan Hasan Fehmi Güneş, Mehmet Bölük’ü için “O, sıradan bir CHP’li değildi. CHP onun kimliği, kişiliği ve en büyük değeriydi. Hayatının her anında CHP için yaşayan partinin değerlerine sahip çıkan biriydi” dedi.

 
Eski Bakanlardan Ali Topuz, Mehmet Bölük’ün ortaya çıkarmış olduğu yolsuzluk dosyalarının yeterince sahip çıkılmadığını belirterek “Mehmet’in arkasında cesaretle durulabilseydi bu gün Türkiye bambaşka noktada olacaktı” dedi.

 
Son olarak konuşan Metin Tüzün, Mimar Mehmet Bölük’le övünç duyulması gerektiğini altını çizerek örnek bir siyasetçi olarak yolsuzlukların karşısında durmuş bildiği yoldan ayrılmamıştır dedi.

 
2007 yılında trafik kazasında hayatını kaybeden Mimar Mehmet Bölük, ‘’Fazilet’in İstanbul Asalakları BİT’ler’’ ve ‘’El Tayyip’’ adıyla iki kitabı bulunan, CHP İstanbul İl Başkanlığı ve Adalar İlçe Başkanlığı da yapmıştı.

 

📆 18 Haziran 2014 Çarşamba 10:38   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR