MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Manşet, Toplum » 7-12 yaş grubuna yönelik Yaz Sanat Atölyeleri
7-12 yaş grubuna yönelik Yaz Sanat Atölyeleri


İstanbul Modern’in 7-12 yaş grubuna yönelik programı 30 Haziran’da başlıyor

 
Yaz Sanat Atölyeleri
İstanbul Modern, 7-12 yaş grubundaki çocuklar için 30 Haziran – 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında sanatla dolu, eğlenceli Yaz Sanat Atölyeleri hazırladı. Her gün farklı bir etkinliğin düzenlendiği 7-12 yaş grubu için Yaz Sanat Atölyeleri’nde çocuklar resim, heykel, yerleştirme, tasarım, mimari gibi disiplinleri içeren uygulamalar yapıyor. Yaz tatilinde çocuklar için sabah ve öğleden sonraları iki program seçeneği sunuluyor. Haftanın her günü farklı bir program uygulanıyor.

 

 

Hafta içi her gün 09.30-12.30 saatleri arasında düzenlenen üç saatlik sabah atölyelerinde, pazartesi günleri “Kuş Evi”, salı günleri “Karton Kuklalar”, çarşamba günleri “Dünyanın Yedi Harikasından Biri”,perşembe günleri “Kesme Şeker Atölyesi” ve cuma günleri “Takı Tasarımı” başlıklı programlar düzenleniyor. Çocuklar bu atölye çalışmalarında kuşlar için evler hazırlıyor, dünyanın önemli mimari ve sanat yapıtlarından yola çıkarak çamurdan yerleştirmeler, kesme şekerlerden renkli heykeller yapıyorlar, İstanbul Modern koleksiyonunda yer alan sanat çalışmalarından yola çıkarak küçük objeler ve desenler oluşturup çeşitli formlarda takılara dönüştürüyorlar.

 

 

Hafta içi her gün 13.30-15.00 saatleri arasında düzenlenen bir buçuk saatlik öğleden sonra atölyelerinde ise pazartesi günleri “Kostüm Tasarımı”, salı günleri “Renkli Motifler”, çarşamba günleri “Müzik Kutusu”, perşembe günleri “Doğal Yaşamın Renkleri”,cuma günleri “Köpük Kent”başlıklı programlar düzenleniyor. Çocuklar bu atölye çalışmalarında bugünün ve geleceğin kostümlerini hazırlıyor, motifler üretiyor, müzik kutuları tasarlıyor, doğanın renklerini kolajlarında bir araya getiriyor ve hayal ettikleri kentlerin maketleri yaratıyor.

📆 16 Haziran 2014 Pazartesi 10:32   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR