- Kadıköy Gazetesi - https://kadikoygazetesi.com -

Tüm Dünya Futbol Yolcusu

Kupa heyecanı dünyayı sardı, bu yaz her ülkeden futbolsever gözünü Brezilya’ya çevirdi.

 

Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama platformu Skyscanner, 11 Haziran- 14 Temmuz tarihleri arasında futbol tutkusunun yaşanacağı Brezilya’ya yapılan uçak bileti aramalarını karşılaştırdı. 11 Haziran – 14 Temmuz tarihi aramaları geçtiğimiz yılla karşılaştırıldığında, bu sene Brezilya uçak bileti aramalarında en çok artış görülen ülke %810’la Japonya oldu. ABD, Rusya, Avustralya ve Arjantin’den ise 2013’e oranla Brezilya 4 katın üzerinde daha fazla arandı. Türkiye ise kupaya katılmamasına rağmen, %126’lık bir artışla kupaya ilgi gösteren ülkeler arasında yer aldı.

 

 

Bu yaz her ülkeden futbol tutkunu, kupa heyecanını yerinde yaşamak için Brezilya’nın yolunu tutuyor. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner, futbol heyecanını yerinde yaşamak isteyen ve rotayı kupaya çeviren ülkeleri araştırdı.

 

Skycanner’ın verilerine göre, 11 Haziran – 14 Temmuz 2013 tarihlerindeki aramalara kıyasla bu sene Brezilya’ya yapılan uçak bileti aramalarında %810 artış ile kupaya en çok ilgi gösteren ülke Japonya oldu. Japonya’nın yanı sıra Brezilya aramalarında ABD’den %387, Rusya’dan ise %379 artış görüldü. Türkiye kupaya katılmamasına rağmen, Türklerin futbol aşkı uçak bileti aramalarına da yansıdı ve Brezilya’ya aramalar %126 arttı. Aynı şekilde kupaya katılmayan Kanada’dan ise %494 oranında artış görüldü.

 

En İyimserler Brezilya, İngiltere ve Fransa

Kupanın favorisi gösterilen ülkelerin final oynayacaklarına dair kendilerine güvenleri tam. Final maçları dönemi için en çok uçak bileti arayan ülkelerin ev sahibi Brezilya, İngiltere ve Almanya olarak sıralanması, bu ülkelerin final umutlarının yüksek olduğunu gösteriyor.

Brezilya’ya Uçak Bileti Aramalarında Artış Görülen Ülkeler

1. Japonya % 810

2. Kanada %494

3. ABD % 387

4. Rusya % 379

5. Avustralya %351

6. İngiltere %190

7. Almanya %149

8. Fransa %146