MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Politika, Toplum » Başbakan’dan Eğitim Bir sen’e övgü ve teşekkür
Başbakan’dan Eğitim Bir sen’e övgü ve teşekkür


BAŞBAKAN EĞİTİM BİR SEN’E TEŞEKKÜR ETTİ, ÖVGÜ YAĞDIRDI

Sultanbeyli Eğitim Bir Sen ilçe Yönetiminin de çok sayıda araç ile katıldığı, sendikanın Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlediği “Medeniyetimiz ve Büyük Türkiye Yolunda Eğitim, Fetih ve Gençlik” temalı Türkiye Buluşması’na katılan Başbakan Erdoğan, bir konuşma yaptı.

 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, genel başkanından üyelerine kadar tüm Eğitim-Bir-Senlilere teşekkür ederek, “Büyük medeniyet yolculuğunda bize destek olduğunuz için ayrıca sizlere teşekkür ediyorum. Demokrasiye, milli iradeye, sandığa sahip çıktığınız için sizlere teşekkür ediyorum. 28 Şubat’ta dik durduğunuz için, 27 Nisan’da dik durduğunuz için, Gezi provokasyonlarında, 17 ve 25 Aralık darbe girişiminde dimdik durduğunuz için her birinize tek tek teşekkür ediyorum. En çok da gerçekleştirdiğimiz reformlara verdiğiniz destek için, katkı için sizlere şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Başbakan Erdoğan: “Türkiye’nin Sorunlarını Birlikte Aşacağız”
Türkiye’de çok önemli reformlar yaptıklarına dikkat çeken Erdoğan, eğitimde anlamsız yasakları gençler için kaldırdıklarını dile getirdi. Memur Sen ve Eğitim Bir Sen’e teşekkür ederek övgüde bulunan Başbakan Erdoğan, İmam Hatiplerin kapılarındaki kilitleri birlikte açtıklarını, 4+4+4 uygulamasını birlikte getirdiklerini, üniversitelerde başörtüsü sorununa birlikte son verdiklerini, kamuda başörtüsüne birlikte serbestlik sağladıklarını, düz liselerde Kur’an-ı Kerim ve Siyer-i Nebi derslerini de birlikte seçmeli ders olmasını sağladıklarını  söyledi.

 
Küçükçekmece Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezinde ‘Fetih, Eğitim ve Gençlik’ konulu konferansta Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen’lilerin tıklım tıklım doldurduğu salonda başbakan Erdoğan şöyle konuştu: “Anayasa halk oylamasından Çözüm Süreci’ne, ekonomiyi büyütmekten aktif dış politikaya kadar her alanda sizlerle beraber yürüdük. Mısır’da demokrasiyi birlikte savunduk. Esma yavrumuz için, Esma gibi şehitler için birlikte gözyaşı döktük. Suriye meselesini, Filistin davasını birlikte omuzladık. Myanmar’dan Somali’ye kadar mazlumlara birlikte el uzattık. Afganistan’dan Sırbistan’a kadar ihtiyaç sahiplerine birlikte ulaştık.

 

 

Memur-Sen’in gençlerine, Türkiye’nin gençlerine inşallah çok daha aydınlık bir Türkiye’yi emanet bırakacağız. Fethin 561. yıl dönümünü bir kez daha tebrik ediyorum. Bu şehrin Fatih’ini, onun ordusunu, onun neferlerini bir kez daha rahmetle yad ediyorum. Memur-Sen’e, Eğitim-Bir-Sen’e, Genç Memur-Sen’e katılan tüm kardeşlerimize, fetih coşkusunu bir kez daha bize ve Türkiye’ye yaşattığınız için teşekkür ediyorum.”
Başbakan Erdoğan’a konuşmasının ardından günün anısına Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, öğretmenlerin anılarının yer aldığı kitap ve Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Kurucu Genel Başkanı merhum Mehmet Akif İnan’ın eserlerini hediye etti.
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç da birer konuşma yaptılar. Programa, eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,  eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, milli eğitim bürokratları ve çok sayıda eğitim çalışanı katıldı.

📆 03 Haziran 2014 Salı 11:28   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR