MENÜ ☰
Volimax
Benim de şirketim var | trink
Kadıköy Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Büyükada Deniz Kızına Kavuştu
Büyükada Deniz Kızına Kavuştu


Büyükada “Deniz Kızına” Kavuştu
“Adalar Bağımsız Sanat Platformu” tarafından yapılan Deniz Kızı heykeli, 1 Haziran Pazar günü Büyükada Kumsal mevkiinde Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç ve sanatçıların katılımıyla açılışı yapıldı.

 
Ressam Heykeltraş Feryal Taneri tarafından yapılan deniz kızı heykelinin açılışına ilgi yoğundu. Heykel açılışında konuşma yapan Adalar Belediye Başkanı Atilla Aytaç söyledi. Tarihi ve doğal güzelliklerimiz yanında kültürel zenginliğiyle de ön plana çıkan adalarımız bir başka değere daha kavuştuğunu belirterek, “ 30 Mart yerel seçimler öncesinde adalı sanatçılarımızla bir araya gelerek adalarımızın kültürel dokusunu nasıl daha zengin hale getiririz diye görüşmeler yapmıştık.

 

Ada halkının bizlere güvenmesi sonucu seçilmemizle birlikte Belediyemizin ilk meclis toplantısında Deniz Kızı heykelinin yapılması için karar aldık. Ve şimdi aradan geçen iki ay sonrasında bulunduğumuz bu mekânda heykelimizin açılışını yapıyoruz. Ben bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen “Adalar Bağımsız Sanat Topluluğuna” teşekkür ediyorum. Hiçbir ücret talep edilmeden yapılan deniz kızı heykelinin adalarımızın önemli simgelerinden bir haline geleceğine inanıyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, “Sanatsız Kalan Bir Milletin, Hayat Damarlarından Biri Kopmuş Demektir” sözü doğrultusunda her zaman sanatçılarımızın yanında olacağımızı belirterek sözlerimi noktalarken emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 
Tiyatro ve Sinema oyuncusu aktör Şafak Orbay’ın, günümüz dünyasını ve bu dünyanın içindeki insanı ifade edebilecek, aynı zamanda bağımsız ve yenilikçi tavrını ürettiği eserlerle ortaya çıkarabilecek bir sanat platformu oluşturma fikriyle kurulan “Adalar Bağımsız Sanat Platformu” kurucu üyeler ise Ressam Enstalasyon sanatçısı Gülhan, Dokuma ve Enstalasyon sanatçısı Gül Bolulu ve Ressam Heykeltraş Feryal Taneri.
Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül açılış öncesi Deniz Kızı Heykelini ziyaret etmişti.

📆 03 Haziran 2014 Salı 11:07   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ABS Kör Kalıp

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

Ahmet Zeki YEŞİL
31 Temmuz 2021 Cumartesi
Yıldırım Gündoğdu
02 Ağustos 2021 Pazartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR