MENÜ ☰
Volimax
Pilot Garage Kartal
Kadıköy Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Kültür-Sanat, Magazin, Toplum » “Yaşam Boyu Onur Ödülü” Menderes Samancılar’a verildi.
“Yaşam Boyu Onur Ödülü” Menderes Samancılar’a verildi.


GENÇ SİNEMACILARDAN MENDERES SAMANCILAR’A YAŞAM BOYU ONUR ÖDÜLÜ!

 

 

Özel ALEV Lisesi Sosyal Bilimler Bölümü tarafından düzenlenen “Özel ALEV Lisesi 3. Uluslararası Kısa Film Yarışması”, öğrencileri sinemaya yönlendirerek sinemanın geleceğine katkıda bulunmak amacıyla genç sinemaseverleri bir araya getirdi. 24 Mayıs 2014 Cumartesi günü Novada AVM ve Kültür Merkezinde gerçekleştirilen gala gecesinde “Yaşam Boyu Onur Ödülü” Menderes Samancılar’a verildi. Birinciliği ‘Var-Yok’ adlı kısa filmiyle İstanbul Özel Sezin Lisesinden Gizem Serinyel kazandı.

 

 

ALEV Lisesi, altı yıldır düzenlenen kısa film yarışmasını üç yıl önce uluslararası platforma taşıdı. Amaçlarına, öğrencilerin hazırladığı filmleri uluslararası alanda da duyurmayı ekledi. Bu bağlamda Özel ALEV Lisesi, genç sinemacılara destek olan birbirinden değerli jüri üyeleri ile amaçlarını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Sinema eleştirmeni, senarist ve yazar Uygar Şirin; oyuncu ve yönetmen Ali Artaç; senarist Mine Kayaoğlu Öz; oyuncu, senarist ve yönetmen Cemal Şan; senarist, oyuncu ve yönetmen Hakan Haksun; oyuncu Neslihan Atagül; Kısa Kes Yarışması kurucu başkanı Arya Su Altıoklar bu yılki yarışmanın jüri üyeleriydi. Jüri zorlu bir karar aşamasından sonra finalisteleri; temaya uygunluk, senaryoda özgünlük, görsellik ve kurgu kriterlerini dikkate alarak belirledi.

 

 

“Yaşam Boyu Onur Ödülü Menderes Samancılar’a”

Gecede Türk sinemasına yıllarını veren Menderes Samancılar’a “Yaşam Boyu Onur Ödülü” verilirken, sanatçı kendisi için hazırlanan kısa film karşısında mutluluğunu gizleyemedi.

Özel ALEV Lisesi 3. Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda jüri özel ödülüne “Piramit” adıyla İstanbul Özel Moda Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinden Batıkan Karabacak layık görüldü. Üçüncülüğü “Baskı” adlı filmle Bursa Özel Tunçsiper Lisesinden Berk Serpen, ikinciliği “Lavinia” adlı filmle Sakarya IMKB Mehmet Akif Ersoy Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinden Anıl Can kazandı. Birinciliği ise yaptığı araştırmalar ve kısa filminde yansıttığı toplumsal duyarlılıkla jüriyi kendine hayran bırakan “Var-Yok” adlı çalışmasıyla İstanbul Özel Sezin Lisesinden Gizem Serinyel göğüsledi.

📆 29 Mayıs 2014 Perşembe 16:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ABS Kör Kalıp
Şeref Bey Döner

KADIKÖY'DE HAVA

İSTANBUL

BLOG

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Üzgünüm, şu anda etkin anket yok.

BAĞLANTILAR